Ракетний удар по Харківській ОДА: російський агент отримав довічне

До довічного увʼязнення засуджено російського агента, який наводив ракети на Харківську ОДА та інші будівлі.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Харківської обласної прокуратури суд визнав громадянина винним у державній зраді, поширенні матеріалів, у яких міститься виправдовування збройної агресії Російської Федерації проти України, незаконній переробці вогнепальної зброї, незаконному поводженні зі зброєю (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 436-2, ч. 1 ст. 263-1, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України).

Прокурори у суді довели, що чоловік з лютого по квітень 2022 року збирав інформацію про Збройні сили України та інфраструктуру у Харкові шляхом особистого спостереження, опитування місцевих жителів та фіксації даних.

Харківʼянин передавав розвіддані через заборонену в Україні соцмережу двом жінкам, які працюють на російські спецслужби. Одна з них нині проживає у Москві. У 2014 році вона перебувала на тимчасово окупованій території в Донецькій області, де проходила службу у лавах так званої «ДНР» як медсестра. Інша кураторка мешкає у місті Санкт-Петербург і є очільницею проросійської організації «Спасём Донбасс».

28 лютого 2022 року чоловік надіслав кураторці у Москві координати Харківської обласної державної адміністрації. Окрім того, він надав дані для завдання ударів по головному офісу фірми ХАДО. А також ще низку адрес у місті, які в подальшому були обстріляні російською армією.

Харківʼянин також публікував у соцмережах дописи, у яких заперечував збройну агресію РФ проти України та схвалював дії військових держави-агресора. Він поширив публікацію з проросійською пропагандою про те, що «у м. Мерефа американськими вченими проводяться випробування небезпечних біологічних препаратів на пацієнтах».

Як повідомлялося, 1 березня 2022 року війська РФ випустили з літаків дві ракети «Калібр» по будівлі обласної адміністрації на вул. Сумській у центрі Харкова. За даними прокуратури, загинула 31 людина.

Читати також:  Геть від москви: у Раду внесено проект про перейменування 340 топонімів у рамках дерусифікації

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший