Ринок праці в Україні: найпопулярніші вакансії у 2023 році

 Ринок праці продовжує підлаштовуватися до умов повномасштабної війни в Україні. Про те, кого найчастіше шукали роботодавці та які вакансії були найбільше популярні серед українців пише РБК-Україна на основі підсумкової аналітики 2023 року від Work.ua.

Щодо вакансій, то абсолютний рекордсмен – менеджер з обробки онлайн-замовлень магазину корейської косметики. За добу на неї відгукнулися 778 кандидатів і це при тому, що компанія запропонувала зарплату, нижче середньої – 6 000 грн. Вірогідно, людей приваблює віддалена робота на неповний день.

Наступні три найпопулярніші вакансії, на які відгукнулись понад 500 шукачів за 1 день – усі зі сфери IT. А саме: дизайнер до маркетингового агентства, Trainee/Junior Front-end developer та Front-end програміст.

У 2023 році конкуренція серед шукачів відрізнялася у різні місяці. Найзавзятіший шукач надіслав 414 відгуків за день. Найактивнішими шукачі були в березні 2023 року – тоді аж 173 людини надіслали понад 200 відгуків за 1 місяць. А от найменше резюме надсилали в грудні – тоді 89 шукачів надіслали понад 200 відгуків кожен.

Понад половину усіх відгуків отримують вакансії із 7 категорій:

  • продаж, закупівля
  • IT, комп’ютери, інтернет
  • адміністрація, керівництво середньої ланки
  • сфера обслуговування
  • роздрібна торгівля
  • секретаріат, діловодство, АГВ
  • маркетинг, реклама, PR

Цікаво, що сфера IT, яка має 9 % від усіх відгуків, не входить до десятки категорій із найбільшою кількістю вакансій, що вчергове свідчить про високу конкуренцію тут.

В середньому HR-и переглядають резюме через 4-5 дні після відгуку. Найбільше уваги здобув менеджер із продажу/адміністратор, якому компанії запропонували роботу 152 рази за місяць.

Трохи менше, 134 пропозиції, отримав продавець-консультант. 129 компаній запропонували роботу людині з резюме старшого продавця. Й 118 повідомлень із запропонованими вакансіями надіслали майстру манікюру.

Источник

Читати також:  ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 13 листопада

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший