Rzeczpospolitа: ВПК Польщі переживає бум на тлі війни в Україні

У військово-промисловому комплексі Польщі розпочався інвестиційний бум на фоні воєнних дій на території України. Активно розширюються та модернізуються заводи з виробництва, зокрема, стрілецької зброї, важкої артилерії та кораблів.

Про це повідомляє польське видання Rzeczpospolitа.

Так, газета звернула увагу на радомський завод зброї Lucznik, який через два роки планує випускати по 100 тис. гвинтівок на рік. На підприємстві повним ходом іде модернізація — старі верстати замінюють на обробні центри з числовим програмним управлінням, схвалено будівництво додаткових цехів, повідомляє видання.

Оборонний підрядник Huta Stalowa Wola (HSW) завершив технологічну модернізацію незадовго до початку військових дій на території України, але сьогодні вкладених інвестицій недостатньо, стверджує Rzeczpospolitа. Компанія виробляє важку артилерію, далекобійні самохідні гаубиці Krab та автоматичні міномети Rak, а незабаром планує запустити виробництво БМП та бронеавтомобілів.

Гендиректор HSW Ян Шведо заявив, що компанія різко розширюється — замовники дали їй два роки, щоб подвоїти виробництво. Інвестиції у розширення гендиректор оцінив у сотні мільйонів злотих.

Крім того, видання повідомило про завершення реалізації проектів з модернізації верфі Remontowa Shipbuilding та реконструкції суднобудівного заводу PGZ Wojenna. Ці підприємства візьмуть на себе основне навантаження на будівництво трьох багатоцільових фрегатів нового покоління серії Swordfish вартістю 15 млрд злотих ($3,8 млрд).

Виробник електробусів Autosan за підтримки HSW розпочав виробництво багатоцільової броньованої машини Waran. Різко збільшила обсяги виробництва компанія Nitro-Chem, один із провідних у світі виробників тротилу, повідомляє Rzeczpospolitа.

Наприкінці 2023 року Financial Times писала, що портфель замовлень найбільших світових оборонних компаній наближається до рекордного рівня після зростання більш ніж на 10% за останні два роки. На початку грудня Vista Outdoor, яка володіє компаніями з виробництва вогнепальної зброї, попередила про ризик дефіциту пороху і, як наслідок, підвищення цін на озброєння через безпрецедентний попит на вибухову суміш.

Читати також:  Airbus скасував постачання Ірану 100 літаків

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший