“Слуга народу” нарешті збирається звільнити “свого” члена ЦВК Буглака – покидьок майже два роки живе в США

Буглак був призначений в ЦВК за поданням президента у 2019 році.

У Верховній Раді України зареєстрували постанову про звільнення із займаної посади члена Центральної виборчої комісії Юрія Буглака, який виїхав із України ще до повномасштабного вторгнення виїхав із України до Сполучених Штатів Америки та більше так і не повернувся. Постанову про  звільнення Буглака Ю.О. з посади члена Центральної виборчої комісії зареєструвала у парламенті голова партії «Слуга Народу», голова Комітету з питань організації держвлади та місцевого самоврядування Олена Шуляк.

Буглака планують звільнити відповідно до пункту 21 частини першої статті 85 Конституції України –  призначення на посади та звільнення з посад членів Центральної виборчої комісії за поданням президента України.

Раніше, в серпні цього року, постанову про звільнення Юрія Буглака із ЦВК реєстрували депутати від фракції «Європейська солідарність», однак далі  комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування вона не пішла.

Раніше журналісти «Схеми» з’ясували, що член ЦВК Буглак виїхав з України за 12 днів до повномасштабного вторгнення і відтоді не повертався. Він живе з сім’єю в американському штаті Флорида поблизу Маямі.

Як з’ясували журналісти, протягом усього 2022 року Буглак отримував зарплату та інші виплати – сумарно йому нарахували півтора мільйона гривень. Живучи за кордоном, Буглак восени 2022 року двічі просив про матеріальну допомогу з бюджету України – «на оздоровлення», і «для вирішення соціально-побутових питань у зв’язку з народженням дитини». І отримав цю допомогу – загалом у розмірі 230 тис. грн.

Сам Буглак у коментарі журналістам заявив, що нічого не порушував, оскільки виїхав до повномасштабного вторгнення і має «особисті обставини» не повертатись.

Юрій Буглак у 2012 – 2016 роках був головним юридичним радником “Кондитерської корпорації “РОШЕН”. У 2017-2019 роках був народним депутатом Верховної Ради України  VIII скликання та головою підкомітету з питань запобігання і протидії політичній корупції Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції. 4 жовтня 2019 року був призначений на посаду члена Центральної виборчої комісії постановою ВРУ за поданням президента Володимира Зеленського.

Читати також:  Росіяни знищили музей очільника УПА Романа Шухевича

Фото з відкритих джерел

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший