SpaceX відправила туристів на МКС, серед них перший астронавт з Туреччини

Компанія SpaceX запустила корабель Crew Dragon з космічними туристами, серед яких перший турецький астронавт Альпер Гезеравчі, на Міжнародну космічну станцію в рамках останньої комерційної місії техаського стартапу Axiom Space.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що капсула SpaceX Crew Dragon з квартетом Axiom стартувала на ракеті Falcon 9 з Космічного центру NASA імені Кеннеді на мисі Канаверал.

Плани місії Axiom-3 передбачають, що екіпаж проведе близько 14 днів у мікрогравітації на борту МКС, проводячи понад 30 наукових експериментів, багато з яких зосереджені на вивченні впливу космічних польотів на здоров’я і хвороби людини.

Місія стала третім подібним польотом, організованим х’юстонською компанією Axiom за останні два роки, оскільки компанія розвиває свій бізнес з доставки на навколоземну орбіту астронавтів, спонсорованих іноземними урядами і приватними підприємствами.

Компанія бере зі своїх клієнтів щонайменше 55 млн доларів за кожне місце астронавта.

До складу екіпажу увійшли командир корабля Майкл Лопес-Алегріа (ексастронавт NASA), полковник військово-повітряних сил Італії Вальтер Вілладеї, громадянин Швеції Маркус Вандт і пілот військово-повітряних сил Туреччини Альпер Гезеравджи, який стане першим астронавтом в історії країни.

Нагадаємо: у вересні 2021 року NASA повідомляло, що екіпаж Axiom-1 вирушить до МКС із космічного центру імені Кеннеді на мисі Канаверал у штаті Флорида в лютому 2022 року.

Політ місії переносили кілька разів.

У травні 2023 року Axiom-2 запустив гостьову команду з двох американців і двох жителів Саудівської Аравії, включаючи Райяну Барнаві, вченого-біолога, яка стала першою арабською жінкою, коли-небудь відправленою на орбіту, з восьмиденною місією на МКС.

ФОТО: GETTY IMAGES

Источник

Читати також:  Президент звільнив голову Тернопільської ОДА Труша

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший