США та Велика Британія завдали масованих авіаударів по базах хуситів в Ємені

У ніч проти 12 січня Збройні сили США та Великої Британії вразили понад десяток цілей хуситів у Ємені. Удари наносилися з винищувачів ракетами Tomahawk

Про це повідомляє BBC, про це свідчить офіційна заява Білого дому.

"Сьогодні, за моєю вказівкою, військові сили США разом зі Сполученим Королівством і за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади та Нідерландів успішно завдали ударів по ряду цілей у Ємені, які використовували хусити, щоб поставити під загрозу свободу судноплавства", – йдеться в заяві Байдена.

Президент США додав, що удари були відповіддю на "безпрецедентні атаки хуситів на міжнародні морські судна в Червоному морі". Понад 50 країн постраждали від 27 атак на міжнародне комерційне судноплавство.

За Інформацією CNN цієї ночі ударів були завдано по: 

  • Військовій базі Кахлан у провінції Саада;
  • Авіабазі Аль-Дайламі на північ від столиці Ємену Сани:
  • Району аеропорту міста Худайда на Червоному морі;
  • Аеропорту міста Таїз та інші об’єкти в провінції Таїз у південно-західному кутку Ємену
  • Аеродрому міста Аббс.

Були атаковані радіолокаційні системи, місця для зберігання та запуску безпілотників, місця зберігання та запуску балістичних та крилатих ракет.

"Королівські ВПС завдали точкових ударів по військових об’єктах, використовуваних повстанцями-хуситами в Ємені.
Останніми місяцями хусити здійснили серію небезпечних нападів на комерційне судноплавство в Червоному морі, погрожуючи суднам Великої Британії та інших країн.

Сполучене Королівство завжди виступатиме за свободу судноплавства і вільну торгівлю.

Тому ми вжили обмежених, необхідних і пропорційних дій з метою самооборони разом зі Сполученими Штатами за підтримки з боку Нідерландів, Канади та Бахрейну проти цілей, пов’язаних з атаками на судна, щоб послабити військовий потенціал хуситів і захистити глобальне судноплавство", — заявив прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.

Читати також:  Україна підписала безпекову угоду з Нідерландами

Росія запросила термінове засідання Ради Безпеки ООН на 12 січня у зв’язку з ударами США і Британії по Ємену.

Уряди Данії, Німеччини, Нової Зеландії та Південної Кореї додали свої імена до заяви про удари за участю військових сил Британії та США за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади та Нідерландів.

У ній йдеться, що удари завдали "відповідно до невід’ємного права на індивідуальну та колективну самооборону, що відповідає Статуту ООН". Коаліцію для захисту судноплавства від хуситів створили у грудні. До неї увійшли вже понад 20 країн.

Вгорі: британський винищувач, ілюстративне фото

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший