Територію Почаївської лаври продовжують забудовувати – за бездіяльності української влади

Народна депутатка України Оксана Савчук вважає, що договір оренди Почаївської лаври має бути розірваний, а СБУ давно мало би перевірити, що відбувається в монастирі.

Таку думку вона висловила в етері Еспресо.

Народна обраниця розповіла, що два тижні тому відвідувала Почаївську лавру: “Я свідомо пройшлася і зайшла в різні приміщення, але перед тим я ще вивчила всі документи, які мала можливість подивитися”.

“За часів Януковича, дійсно, в оренду віддали лавру і договір закінчується у 2053 році. Тернопільська обласна рада звернулася, аби розірвати договір, для цього була створена спеціальна комісія в Міністерстві культури, яка, на жаль, повністю є недієздатною і тут великий мінус чинній владі”, – підкреслила Савчук.

За її даними, на тій території незаконно зведено величезний храм із російськими золотими куполами, водночас довкола Почаївської лаври з’являються нові будівлі.

“Мало того, все те, що там довкола будується та розбудовується, зараз проводяться ремонтні роботи, привозять туристів, монахи їздять на недешевих позашляховиках і багато російськомовних людей довкола. А в першій-другій лінії поблизу лаври скуплені невідомими громадянами повністю всі землі та будинки, які там є. Я вам скажу чесно, про це все знає місцева поліція, органи правопорядку, і мені здається, що це десь спеціально в центральній владі табу на цю територію, бо ніхто не хоче з ними розбиратися”, – підкреслила нардепка.

Тернопільська обласна рада на сесії закликала спікера ВРУ та парламент пришвидшити роботу,  щоб лавра знову стала українською.

“Уже відомо, що порушений договір оренди, що є підставою для розірвання в суді. І знову ж таки чомусь нічого не робиться. Тому те, що туди прийшло СБУ, звичайно, дуже добре, але то вже давно треба було прийти. Питання лаври – це питання державної безпеки й має бути, крім того, розірвання договору про оренду та повністю аналіз кожної викупленої території довкола неї, хто ці люди й чому вони її купили”, – наголошує Савчук.

Читати також:  14 січня ЗСУ уразили 2 російські літаки над Азовським морем

Як повідомлялося, уранці 30 листопада СБУ прийшла з обшуками до Почаївської лаври, в якій служить УПЦ МП.

Обшуки проходили у межах кримінального провадження щодо причетності керівництва лаври до  розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

За даними слідства, представники Почаївської лаври оприлюднили на сайті монастиря публікацію, в якій ображали національну честь та гідність іудеїв, а також розпалювали релігійну ворожнечу до представників усіх церков, окрім УПЦ МП.

Крім того, у цьому дописі клірики УПЦ МП поставили під сумнів існування України як суверенної держави окремо від росії.

Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила наявність у тексті інтернет-публікації висловлювань, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу та ненависть.

У межах кримінального провадження за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

«Аргумент» На цю тему:

  • Коли з Почаївської лаври виселять московських попів?
  • Як відбувалось омосковлення Почаївської лаври
  • СБУ обшукує Почаївську лавру (ОНОВЛЕНО)

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший