Президент США Дональд Трамп підписав новий закон, який максимально скорочує функцій і кількість співробітників кількох відомств, пояснивши це боротьбою з бюрократією. Відповідний документ опублікував Білий дім.
Серед них названо урядове агентство США з глобальних медіа (USAGM), яке контролює «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» та «Голос Америки».
Крім USAGM, до списку увійшли Центр імені Вудро Вільсона, Федеральна служба посередництва та примирення, Інститут музейних та бібліотечних послуг (підтримує музеї та бібліотеки в США), Міжвідомча рада з проблем бездомних, Фонд фінансових інститутів розвитку, Агентство з розвитку бізнесу меншин.
У рамках закону організації повинні будуть подати звіт про функції своїх підрозділів за тиждень.
Як і багато інших кроків Трампа, цей наказ, схоже, перевіряє межі його повноважень, пише The New York Times, зазначаючи, що батьківська компанія «Голосу Америки», за рішенням конгресу, є незалежним агентством, і в 2020 році конгрес прийняв закон, покликаний обмежити владу головного агента, який призначає президент.
У лютому глава DOGE США, американський підприємець та Ілон Маск закликав закрити «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» та «Голос Америки», заявивши, що там працюють радикальні ліві божевільні, які розмовляють самі із собою.
На початку березня 2022 року Роскомнагляд заблокував сайти низки ЗМІ, зокрема Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL), через нібито систематичне поширення фейків про війну в Україні. Через кілька днів RFE/RL оголосило про зупинення фізичної діяльності в Москві.
Радіо Свобода фінансується американським конгресом через урядову агенцію з глобальних медіа (USAGM).
Напередодні старший радник адміністрації Трампа з питань USAGM Карі Лейк оголосила про скасування дорогих і, на її думку, непотрібних контрактів з агентствами новин, включаючи багатомільйонні угоди з Associated Press, Reuters і Agence France-Presse.
Джерела в міжнародній некомерційній радіомовній організації «Радіо Свобода», яка фінансується USAGM, розповіли The Inisider, що холдинг залишиться після закінчення контрактів без доступу до інформаційних стрічок та прямих відеотрансляцій найбільших світових інформаційних агентств, які використовувалися в тому числі під час телевізійних передач. Наразі у холдингу вирішують, чим і як замінити цей контент.
«Радіо Свобода» та «Голос Америки» сукупно звітували про мільярд переглядів на всіх ресурсах читачами з країн із диктаторськими авторитарними режимами.
Раніше Дональд Трамп виключив із журналістського пулу Білого дому новинне агентство Associated Press за відмову перейменувати у своїх публікаціях Мексиканську затоку в Затоку Америки згідно з рішенням Білого дому. AP намагається оскаржити свій виняток у суді, але поки що безуспішно.
«Аргумент»
+ Поки нема коментарів
Додати перший