Три найбільші релігійні організації УПЦ МП у Чернівцях перереєстрували до Православної Церкви України. Йдеться про парафії Свято-Духівського кафедрального собору, Свято-Миколаївського храму та Свято-Петропавлівської церкви.
Про це повідомляє Суспільне з посиланням на платформу YouControl.
За даними реєстрів, станом на 26 лютого керівником трьох релігійних організацій є єпископ Феогност, який торік у лютому став керівником об’єднаної Чернівецько-Буковинської єпархії ПЦУ.
Суспільне Чернівці звернулося до прес-служби Чернівецької обласної адміністрації, аби дізнатися, що буде з майном кожної з трьох парафій. Наразі відповіді не отримали.
Перехід храмів до ПЦУ
16 лютого у Чернівцях проголосували за перехід трьох парафій з УПЦ МП до ПЦУ. На зборах зареєструвалися понад дві тисячі людей.
Водночас під час зборів про перехід у кафедральному храмі на вулиці Головній на молитву зібралися кілька сотень людей. У Telegram-каналі Orthobuk – Православна спільнота УПЦ це назвали молитвою "за збереження Православної Святині від іновірців".
Згодом у храмі відбулося голосування за збереження парафії в УПЦ МП. Так 4506 людей проголосували за те, щоб "залишитися в лоні Української Православної Церкви на чолі з блаженнішим митрополитом Онуфрієм". Про результати голосування повідомили у Telegram-каналі Orthobuk – Православна спільнота УПЦ.
На зборах 23 лютого понад 5 тисяч людей у Свято-Миколаївському храмі проголосували за те, щоб залишитися частиною УПЦ МП. Про це повідомили у Facebook-сторінці Чернівці. Свято-Николаївський храм УПЦ. У дописі йдеться, що участь у зборах взяли 5269 людей, які "висловили рішучий протест спробам відібрати у них православну святиню".
21 лютого у Свято-Миколаївському храмі розпочали цілодобове молитовне стояння. Таке ж стояння понад тиждень триває у кафедральному соборі.
Як відбувається релігійний перехід
Якщо релігійна громада вирішила змінити канонічну підлеглість, першочергово вона має провести парафіяльні збори. Рішення про зміну підпорядкування оформляють протоколом – у ньому мають бути ініціали та підписи усіх людей, які голосували за перехід. Дані у протокол вносить голова або секретар зборів, й передають в управління культури ОВА разом з іншими потрібними документами. Перелік документів є на сайті ОВА у розділі "Релігія".
Водночас за правдивість інформації в документах відповідає голова зборів, розповіла у коментарі Суспільному начальниця обласного управління культури Олена Боднар.
"Серед наших функцій – реєстрація нових релігійних організацій, зміна канонічного підпорядкування та будь-які зміни, пов’язані зі зміною керівника релігійної організації, адреси реєстрації тощо. Тобто те, що потребує коригування", – каже Боднар.
Щодо зборів парафіян про те, що вони хочуть лишитися у складі УПЦ МП, то обласна адміністрація не вповноважена ухвалювати такі рішення – у їхніх повноваженнях саме перереєстрація, каже Боднар.
Джерело
+ Поки нема коментарів
Додати перший