У Конгресі США показали карту росії із зоною досяжності ракет ATACMS

Голова комітету Палати представників США із закордонних справ Майкл Маккол представив держсекретарю Ентоні Блінкену карту Росії, де відзначені зони, яких можуть досягти американські тактичні ракети ATACMS, що поставляються Україні.

Відео опубліковано на сайті телеканалу C-SPAN.

Пан Маккол у ході виступу в Палаті представників звернувся до держсекретаря Ентоні Блінкена із закликом зняти заборону для українських військових на завдання ударів по російській території. Він уточнив, що на зображеній карті зазначено недосяжну зараз для українських військових зону, яку російська сторона, за його словами, використовує для розміщення артилерії та ракетних комплексів. Пан Маккол зазначив, що Україна перебуває «справді у поганій ситуації», і запитав у держсекретаря, що той думає про перегляд політики заборони на завдання ударів Україною по території Росії. На це Ентоні Блінкен заявив, що Україні потрібно самостійно ухвалювати такі рішення. Майкл Маккол, у свою чергу, наполягав на перегляді заборони та наголошував, що обмеження були накладені не Конгресом і можуть зашкодити Україні.

Напередодні група з 13 американських конгресменів звернулася до глави Пентагону Ллойда Остіна. У своєму листі вони закликали його дозволити Україні завдавати ударів американською зброєю на території Росії. Конгресмени вважають, що така необхідність призвела до погіршення становища ЗСУ на фронті.

За інформацією The Wall Street Journal, Україна вже зверталася до США з проханням не лише зняти заборону застосування американської зброї, а й допомогти у визначенні цілей на території Росії. Газета Politico також повідомляла, що через просування російських військ на харківському напрямку Україна вимагає від США дозволити удари американською зброєю територією Росії. За даними видання, політика Білого дому не змінилася: зброя, що поставляється, призначена виключно «для оборони, а не наступальних операцій на території Росії».

Читати також:  Китай атакує Велику Британію: це репетиція захоплення світу

Скріншот з відео

Джерело

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший