У Німеччині бояться, що Трамп “відключить” для ВПС країни винищувачі F-35 – це на фоні закликів Маска знищити НАТО

У Німеччині обговорюють потенційний ризик співпраці з США у сфері військової авіації, після того, як Штати призупинили допомогу Україні й обмін розвідданими з Києвом.

Про це повідомляє DW.

Зокрема, як писали газети Handelsblatt та Bild, функція швидкого відключення (Kill Switch) американських винищувачів F-35 може зробити ВПС Німеччини залежними від Білого дому американського президента Дональда Трампа.

Водночас, співрозмовник видання Handelsblatt у військовій галузі закликав не панікувати, назвавши такі дії Вашингтона малоймовірними.

"У цьому випадку ми зможемо літати на F-35, поки у нас не закінчаться запчастини або машини не вимагатимуть оновлення системи", – пояснив він.

ЗМІ, однак, нагадали, що раніше у Lockheed Martin вже були проблеми із програмним забезпеченням для F-35, що, наприклад, призвело до відтермінування поставок літаків для Данії, Норвегії та Бельгії.

Ризик “відключення” F-35 прокоментували низка німецьких політиків. Заступник голови фракції Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) у Бундестазі Йоханн Вадефуль сказав, що консервативні сили не будуть відмовлятися від контракту на винищувачі F-35, а його однопартієць Інго Гедехенс закликав ретельно вивчити цю проблему.

"Нам потрібно уважно придивитися і бути обережними. Якщо ми витрачаємо стільки грошей на таку систему озброєння, як F-35, у нас також має бути можливість самостійно вирішувати, як її використовувати”, – пояснив Гедехенс.

"Насправді, це може бути гарною ідеєю для Берліна – вимагати від США залізних гарантій щодо F-35”, – сказав колишній посол Німеччини у США Вольфганг Ішингер.

“Якщо ми змушені турбуватися про те, що США можуть зробити з майбутніми німецькими F-35 те ж, що зараз роблять з Україною, – ми могли б розглянути можливість скасування угоди. Ненадійний постачальник?", – написав Ішингер у соцмережі Х 6 березня, маючи на увазі контракт від грудня 2022 року про купівлю Берліном 35 американських F-35. Перші такі літаки мають надійти на озброєння ВПС Німеччини у 2026 році. 

Читати також:  Витрати на спецпенсії в Україні перевищили держфінансування освіти

"Швидке відключення у F-35 – це більше, ніж просто чутки. Але значно простіше зробити це через систему планування місії, тоді літак взагалі залишиться на землі", – написав 5 березня у соцмережі Х голова пресслужби німецької оборонно-промислової компанії Hensoldt Йоахім Шранцхофер. 

США призупинили допомогу Україні та обмін розвідданими з Києвом після того, як Трамп та американський віцепрезидент Джей Ді Венс вступили в публічну суперечку з президентом України Володимиром Зеленським під час зустрічі в Білому домі. Трамп зайняв жорсткий підхід до України, посиливши тиск на Київ. При цьому американський президент робить “примирливі” заяви щодо РФ — це насторожує союзників Вашингтона. 

NBC News повідомляв, що деякі союзники США розглядають можливість скорочення обсягу розвідувальних даних, якими діляться зі Штатами, у відповідь на “примирливий” підхід адміністрації Трампа до Росії. А Politico писало, що новий глава Білого дому поглиблює кризу довіри в НАТО в питанні обміну розвідданими.

Маск закликав Штати вийти з НАТО і припинити фінансувати оборону Європи

Мільярдер Ілон Маск закликав Сполучені Штати вийти з НАТО, заявивши, що для Америки «немає сенсу платити за оборону Європи».

Про це повідомляє Bloomberg.

Маск у неділю відповів на допис у соцмережі Х, в якому йшлося, що США повинні «вийти з НАТО негайно».

«Ми дійсно повинні. Немає сенсу для Америки платити за оборону Європи», – написав Маск.

Раніше, 3 березня, Маск також написав в X, що він згоден з пропозицією іншого коментатора про те, що США повинні вийти з НАТО і ООН.

Телеканал NBC повідомив 6 березня, що Трамп обговорив з помічниками можливість коригування взаємодії США з НАТО таким чином, щоб надати перевагу членам Альянсу, які витрачають певний відсоток свого ВВП на оборону.

Читати також:  Facebook заблокировал две крупнейшие группы с вакансиями в Германии на 380 000 и 290 000 человек и пытается удалить ещё две группы, на 181 000 и 96 000 человек

Виступаючи перед журналістами того ж дня, Трамп заявив, що сказав союзникам по НАТО, що якщо вони не збираються оплачувати свої рахунки, він не буде їх захищати.

«Це здоровий глузд, так. Якщо вони не платитимуть, я не збираюся їх захищати. Ні, я не збираюся їх захищати», – сказав Трамп журналістам в Овальному кабінеті.

Однак відповідно до закону 2023 року, президент США не може в односторонньому порядку вийти з Альянсу без більшості у дві третини голосів у Сенаті або акта Конгресу.

Фото: Bundesehrwehr/Ingo Tesche

«Аргумент»

На цю тему:

  • Маск знову наговорив маячні про Україну та ЗСУ
  • США хочуть офіційно визнати Туреччину противником
  • Глава розвідки Німеччини попередив про вже очевидне

Джерело

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший