У Норвегії судитимуть російського шпигуна Мікушина, який мав підроблені документи

У Норвегії затримали російського шпигуна Михайла Мікушина, який працював в Університеті міста Тромсе під вигаданим ім’ям. Слідчі встановили, що підозрюваний мав підроблені документи на ім’я громадянина Бразилії, хоча насправді є агентом російської розвідки.

Про це повідомляє VG.no.

Зазначається, що Михайло Мікушин був затриманий вранці 24 жовтня 2022 року під час спецоперації у Тромсе, коли йшов до місцевого університету. Підозрюваний використовував фальшивий паспорт на ім’я бразилійця Жозе Ассіс Джаммарії.

Однак поліція встановила, що насправді чоловік був російським нелегалом, що виконував у Норвегії завдання російської розвідки.

Агент РФ вже понад рік перебуває під вартою Норвезької поліційної служби безпеки (PST) за звинуваченням у шпигунській діяльності.

Окружний суд Осло 6 грудня залишив шпигуна під вартою ще на вісім тижнів із забороною на листування і побачення. Під час засідання росіянин вперше був зареєстрований та представлений під своїм справжнім ім’ям.

Однак прокурор Пер Хафсме зазначив, що слідство і так мало переконливі докази підробки документів.

На початку розслідування поліція надіслала до посольства РФ у Норвегії листа, в якому вказала російське ім’я шпигуна та попросила підтвердити чи спростувати правдивість персональних даних. Однак правоохоронці відповіді не отримали.

Видання VG також звернулося до посольства РФ у Норвегії, проте там відмовилися надати інформацію щодо особи підозрюваного.

"Консульський відділ посольства не має інформації про те, що Хосе Ассіс Джаммарія є громадянином Росії. У зв’язку з цим консульська допомога не надається", – повідомили в посольстві.

Крім того, інформація щодо Михайла Мікушина збіглася з розслідуваннями, проведеними VG та журналістською мережею розслідувань Bellingcat.

Видання VG знайшло документацію, що пов’язує підсудного з російською розвідувальною службою ГРУ. Про це свідчить електронна пошта, яку агент використовував для подачі заявки на роботу в Тромсе.

Читати також:  "Коли росіяни масово сядуть на FPV-дрони з машинним зором, буде біда": як нове покоління дронів може змінити хід війни

За її допомогою слідчі Bellingcat знайшли акаунти на російських платформах, а згодом отримали доступ до фотографії на водійському посвідченні Мікушина. Вони перевірили зображення через програму розпізнавання облич Azure.

Також розслідувачі Bellingcat перевірили зареєстровані адреси Мікушина в Росії та з’ясували, що він зареєстрований у житловому комплексі, зарезервованому для офіцерів Головного розвідувального управління.

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший