Українські чиновники, політики, судді та прокурори мають багатомільйонну нерухомість в ОАЕ – розслідування Dubai Unlocked

Вийшло масштабне розслідування Dubai Unlocked — про власників нерухомості у Дубаї. Журналісти 75 світових медіа випустили розслідування Dubai Unlocked («Розкритий Дубай») — про власників нерухомості в Дубаї, зокрема звинувачених у злочинах у різних країнах світу, політиків, викритих у корупції, та бізнесменів, які потрапили під санкції за фінансування тероризму.

Протягом багатьох років Дубай вважався одним з основних місць, де відмивали гроші, у тому числі через ринок нерухомості, пише один із учасників розслідування, Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP). У розслідуванні Dubai Unlocked, як зазначають його автори, журналісти вперше розглянули володіння нерухомістю в Дубаї у глобальному масштабі.

Розслідування ґрунтується на численних витоках даних про нерухомість у Дубаї, в основному із Земельного департаменту Дубая, а також із державних комунальних підприємств. Витоки, що сталися у 2020-2022 роках, містять інформацію про власників сотень тисяч об’єктів нерухомості.

Дані отримав американський Центр перспективних оборонних досліджень (C4ADS), некомерційна організація з Вашингтона, яка вивчає міжнародну злочинність та конфлікти. C4ADS передав відомості норвезькому діловому виданню E24 та OCCRP (останній координував роботу учасників розслідування).

Як зазначили в OCCRP, журналісти розкривали інформацію про власників дубайської нерухомості лише у випадках, які відповідають громадським інтересам. Зокрема, вони повідомили про власників нерухомості, яких звинуватили або засудили за злочини, тих, кому загрожують санкції, а також про чиновників та їх наближених, у тому числі звинувачених у корупції чи тих, хто приховує свою власність від громадськості.У колишнього міністра часів Януковича знайшли квартиру за 11 мільйонів. У чинних українських чиновників також є прихована від громадськості нерухомість.

У Дубаї знайшли житло українських чиновників та політиків. Наприклад, у сім’ї колишнього президента «Мотор Січ» виявили 19 об’єктів нерухомості.

Читати також:  Юрій Касьянов: У нас немає вибору

Журналісти розслідувального проекту «Схеми» української служби «Радіо Свобода» з’ясували, що нерухомість у Дубаї має колишній міністр екології часів Віктора Януковича Микола Злочевський. В нього знайшли дві квартири на острові Палм-Джумейра за 11 мільйонів доларів.

Колишній президент найбільшого авіаційного підприємства України «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв, який потрапив під санкції, та його син Олександр у 2009-2018 роках купили 19 об’єктів нерухомості у різних районах Дубая на суму понад 15 мільйонів доларів.

Крім того, «Схеми» знайшли у Дубаї нерухомість родини колишнього депутата від Партії регіонів Василя Грицака на 700 тисяч доларів, родини колишнього судді Артура Ємельянова на 1,8 мільйона доларів та колишнього заступника прокурора Одеської області Олега Корнілова на більш ніж 400 тисяч доларів.

У рамках проекту Dubai Unlocked журналісти «Схем» також виявили нерухомість чинних українських чиновників — автори розслідування пообіцяли розповісти про це пізніше.

Вгорі: комплекс на штучному острові Палм-Джумейра у Дубаї, 1 червня 2023 року. Фото: Abdelhadi Ramahi / Reuters / Scanpix / LETA

Джерело

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший