Уряд дозволив демонтувати пам’ятники Пушкіну, а також російським та радянським діячам у Києві та інших містах країни

Уряд України дозволив демонтувати пам’ятники поетові Олександру Пушкіну, а також низці російських та радянських діячів, встановлених у Києві та інших містах країни.

Про це повідомляє прес-служба міністерства культури та інформаційної політики України.

Згідно з рішенням українського кабміну, зазначені пам’ятники виключені з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національної спадщини. Тепер місцева влада може провести демонтаж цих пам’яток.

Під знесення, згідно з рішенням уряду України, підуть:

пам’ятники Пушкіну у Києві, Одесі, Житомирі та Харкові,

пам’ятник Щорсу у Києві,

пам’ятник князю Воронцову в Одесі,

пам’ятник полководцю Суворову в Ізмаїлі Одеської області,

пам’ятник адміралу Ушакову у Херсоні.

Крім цього, дозволено демонтувати меморіальні комплекси екіпажу бронепоїзда "Таращанець" у Києві та "Україна – визволителям" в Ужгороді. Крім того, київська влада зможе прибрати з Маріїнського парку в центрі столиці могилу радянському генералу Ватутіну.

Після російського повномасштабного вторгнення в Україні змінюють назви населених пунктів, вулиць, скверів та парків, а також прибирають пам’ятники та меморіальні дошки, пов’язані з Росією чи Радянським Союзом.

Верховна Рада раніше повернула місту Новоград-Волинський його історичну назву Звягель, а в Харкові демонтували погруддя поета Олександра Пушкіна та пам’ятник радянському маршалу Георгію Жукову. В Одесі наприкінці грудня минулого року знесли пам’ятники російському полководцю Олександру Суворову та російській імператриці Катерині ІІ.

У березні Верховна Рада України ухвалила закон, який забороняє давати географічним об’єктам назви, пов’язані з Росією.

Фото вгорі: У Києві нарешті демонтували пам’ятник Ватутіну

Источник

Читати також:  НАБУ та САП нарешті почали розслідування щодо походження статків родини глави Антимонопольного комітету Кириленка

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший