УЗА оцінила цьогорічний врожай зернових у 81 мільйон тонн

Українські аграрії у 2023 році виростили 81 млн тонн валового врожаю зернових, що становить 5-6% світового виробництва.

Про це повідомив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов, передає Інтерфакс-Україна.

"Україна знаходиться на таких ґрунтах, що ми залежимо від погодних факторів більше, ніж від технологій. Хоча технології в Україні за останні 20-30 років просунулися вперед, і ми, вирощуючи раніше 30 млн тонн, стали вирощувати вже 100 млн тонн. У цьому році нам пощастило з погодою – урожайність по всіх культурах була вищою за середню. Ми отримали, можна сказати, рекордну врожайність по кожній із культур", – сказав голова асоціації.

За його словами, це дозволило країні компенсувати втрату 6 млн га орних земель, які наразі перебувають під окупацією, а також на лінії фронту та не обробляються аграріями.

"У світі виробляється понад 2,5 млрд тонн зерна, з яких Україна цього року виростила понад 80 млн тонн. Якщо взяти в абсолютних цифрах торгівлю зерном, то Україна займає близько 5-6%. Це серйозний вплив (на світовий ринок, – ред.)", – наголосив Горбачов, зауваживши, що ця частка не дозволяє Україні контролювати світовий ринок.

Він нагадав, що аграрії залежать не від валу виробленої продукції, а від цін на неї, і висловив сподівання, що у 2023-2024 маркетинговий рік дозволить вирівняти світові ціни та українські сільгоспвиробники не отримають збитки.

Як повідомлялося, Українська зернова асоціація (УЗА) у своєму останньому прогнозі врожаю у 2023 році оцінювала його у 81,6 млн тонн зернових та олійних, що на 7,8 млн тонн більше, ніж минулорічний.

Згідно з оновленим прогнозом Мінагрополітики, у 2023 році аграрії зможуть зібрати 79,1 млн тонн зернових та олійних культур, з яких зернові – 57,5 млн тонн та олійні – 21,6 млн тонн.

Читати також:  Арахамія просить депутатів взяти "слугу" Клочка на поруки - той відомий своєю системною антиукраїнською діяльністю

Українська Зернова Асоціація (УЗА) – це об’єднання виробників, переробників та найбільших експортерів зерна, які щорічно експортують близько 90% української зернової продукції.

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший