В цьому році зафіксовано 266 підпалів авто ЗСУ, повідомлено про підозру 169 паліям

Правоохоронні органи зафіксували 266 фактів підпалів автомобілів військовослужбовців та волонтерів з початку року. Загалом пошкоджено близько 300 автівок у різних регіонах України.

Про причини масових підпалів в ефірі «Ми – Україна» розповіла речниця Офісу Генерального прокурора Надія Максимець.

Є всі підстави стверджувати, що за замовленням підпалів автомобілів військовослужбовців та волонтерів стоять ворожі спецслужби з метою розхитати внутрішню ситуацію в країні, особливо у прифронтових регіонах.

Куратори шукають виконавців через Телеграм-канали та спочатку дають легке завдання, наприклад, розклеїти листівки. А потім переходять до замовлення підпалу.  

Переважна більшість виконавців, близько 90%, мають корисливий мотив – бажання легкого заробітку. За такі злочини пропонують від 700 до 3 тис. доларів. Але не пам’ятаю випадку, щоб виконавець отримав запропоновану суму.

Органи правопорядку оперативно реагують на такі випадки. Вже розпочато 196 кримінальних проваджень та повідомлено про підозру 169 паліям. 

Надія Максимець підкреслила, що як під час обрання запобіжного заходу, так і безпосередньо під час слухання в суді прокурори займають принципову позицію, вимагаючи найсуворішого покарання за вчинення таких злочин

Джерело

Читати також:  Лідера забороненої в Україні компартії Симоненка оголошено в розшук

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший