В Україні відкриють декларації працівників ТЦК та членів ВЛК

В Україні декларації працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та членів військово-лікарських комісій будуть відкритими для публічного доступу.

Про це заявила голова Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції Катерина Бутко в ефірі Радіо Свобода.

"Декларації представників ТЦК, а також співробітників ВЛК будуть відкриті. Це є виняток, і це було те, що також говорилося при ухваленні законопроєкту. Враховуючи всі скандали з моніторингом способу життя, все, що було виявлено представників ТЦК, їх декларації однозначно мають бути відкриті. Це була позиція в тому числі й голови антикорупційного комітету, і багатьох інших", – зазначила Бутко.

За її словами, декларації військовослужбовців, мобілізованих до лав ЗСУ, та їхніх сімей залишаються закритими з огляду на безпекову ситуацію.

"Ми не кажемо про те, що мають бути відкриті абсолютно всі декларації. Всі розуміють, у який час ми живемо, і очевидно, що через безпекові складові частина декларацій має бути закрита, тому що це декларації людей військових, це декларації співробітників розвідки, це декларації людей, в яких члени сім’ї мобілізувалися, пішли воювати. Звичайно, такі декларації мають бути закриті", – зауважила голова Громадської ради.

Також Бутко розповіла, що після ухвалення закону про відновлення декларування та відкриття публічного доступу, відбулося обговорення механізму закриття тих декларацій, які не призначені для публікації.

"По суті, ось ці 90 днів, а саме скільки минуло з ухвалення закону, пішли на обговорення самого механізму, як же закрити, як же вилучити ці декларації, які небезпечні для публікації для цих людей. І по суті так був придуманий механізм саме вилучення декларації", – додала вона.

Источник

Читати також:  Україна потопила патрульний корабель рф "Сергій Котов"

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший