Верховний Суд не дозволив закрити епізод у справі Сенниченка на 390 млн

Верховний Суд не дозволив закрити епізод у справі Дмитра Сенниченка на 390 млн.

Про це повідомили в Центрі протидії корупції.

Йдеться про частину справи НАБУ і САП щодо заволодіння коштами Одеського припортового заводу (ОПЗ). Саме у цій справі отримав підозру ексголова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

Слідство вважає, що впродовж 2020-2021 років очолювана ним злочинна організація нібито заволоділа більше 500 млн грн, із яких понад 390 млн грн припало на ОПЗ.

Слідча суддя ВАКС частково задовольнила клопотання прокурорів САП, відмовивши у продовженні строків у двох ключових епізодах. Апеляція ВАКС відмовила у відкритті апеляційного провадження за скаргою сторони обвинувачення. 

У касації захист наполягав на тому, що прокурори САП не мали права оскаржувати ухвалу слідчого судді. На думку захисників, такі ухвали можна оскаржити лише за умови, що слідчий суддя ухвалив явно незаконне рішення, не передбачене нормами КПК.

На думку прокурора, слідча суддя помилково застосувала нерелевантну до цієї справи практику Верховного Суду. Тож рішення про продовження строку досудового розслідування в одних епізодах, і відмова продовжити їх у інших було безпідставним.

Колегія суддів Верховного Суду у складі Олександри Яновської, Наталії Антонюк та Станіслава Голубицького задовольнила касаційну скаргу прокурора і призначила справу до апеляційного розгляду в Апеляційній палаті ВАКС.

Нагадаємо, Сенниченко втік з України. Він був одним з фігурантів розслідування Михайла Ткача «Батальйон Монако».

Источник

Читати також:  У росії конфісковуватимуть майно "за фейки"

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший