WP і Spiegel: координував підрив «Північних потоків» полковник ЗСУ

У західній пресі з’явилася інформація про те, що полковник ССО Роман Червінський координував підрив "Північних потоків" у балтійському морі восени 2022 року. Сам Червінський через адвоката заперечив ці звинувачення.

Як інформують видання The Washington Post і Der Spiegel із посиланням на джерела, зокрема на українських та європейських чиновників, повідомило, що підрив "Північних потоків" у Балтійському морі у вересні 2022 року координував український полковник Сил спецоперацій Роман Червінський.

За даними джерел цих видань, Червінський координував команду із шести осіб, яка орендувала вітрильник під вигаданими іменами та використовувала глибоководне водолазне обладнання, щоб встановити вибухівку на трубопроводі.

Виданняє повідомляють, що Червінський підпорядковувався генерал-майору Віктору Ганущаку, а той, у свою чергу, звітував головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному.

При цьому сам Червінський через адвоката заперечив ці звинувачення. Він каже, що ця інформація поширюється російською пропагандою.

Зазначається, що зараз Роман Червінський знаходиться під вартою через звинувачення у перевищенні повноважень у справі про ракетні обстріли аеродрому "Канатове" влітку 2022 року. Його підозрюють у тому, що він видав росіянам координати аеродрому, коли хотів завербувати російського військового без погодження зі своїм керівництвом. Зрештою росіяни таки поцілили по аеродрому.

Зі свого боку, Роман Червінський називає свій арешт "політичною відплатою" за критику президента України.

Источник

Читати також:  Замах на казахського опозиціонера: двоє підозрюваних вільно втекли за кордон, проте їх оголошено у міжнародний розшук (ФОТО)

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший