Як Ігор Кушнір (Київміськбуд) заробляв на крові з Віктором Медведчуком та його оточенням

Три кейси, які пов’язують Ігоря Кушніра, колишнього президента “Київміськбуду”, з Віктором Медведчуком та його оточенням:

  • Литовський кейс: Дружина Кушніра, Оксана, є кінцевим бенефіціаром литовської компанії Baltijos Gildija, яка є співвласником бізнес-центрів у Вільнюсі. Іншим кінцевим бенефіціаром цієї компанії є Володимир Кравець, син колишнього завгоспа Віктора Януковича Андрія Кравця. Сам Кравець є депутатом Київради від забороненої ОПЗЖ.
  • Український кейс: Оксана Кушнір є бенефіціаром інвестиційного фонду “Ковернот”, який є засновником ТОВ “Капітал-Схід” разом із ще одним інвестиційним фондом “Хантер”. “Капітал-Схід” є офіційним партнером Павла Якубенка, який керував “Трускавецькурортом” і санаторіями на Львівщині, які відносили до сфери впливу народного депутата й одного з найближчих соратників Януковича-Медведчука – Юрія Бойка.
  • Швейцарський кейс: Оксана Кушнір є кінцевим бенефіціаром офшорної компанії Klodius Investments Limited, яка є власником літака Гольфстрім T7-ABC (s 203). Цей літак був перегнаний у Швейцарію за декілька днів до оголошення санкцій РНБО проти Віктора Медведчука.

Ці кейси свідчать про те, що Ігор Кушнір та його дружина мають тісні зв’язки з проросійськими силами в Україні. Зокрема, вони є партнерами Віктора Медведчука та його соратників.

Ці зв’язки є особливо небезпечними на тлі повномасштабної війни Росії проти України. Вони свідчать про те, що Кушнір може бути причетний до фінансування російської агресії.

Служба безпеки України має провести ретельне розслідування цих зв’язків, щоб з’ясувати, чи є вони підставою для притягнення Кушніра до відповідальності.

Статки на крові: три кейси, що пов’язують Ігоря Кушніра з Віктором Медведчуком

Компанія «Київміськбуд» – одна з тих, про які можна складати легенди. Постійні скандали, корупційні схеми та шалене збагачення керівництва – все це про фірму, яка на 80% належить місту Києву. Сьогодні мова піде про її вже колишнього президента Ігоря Кушніра та про його зв’язки з посіпаками кремлівського режиму. Він, звісно, їх заперечує, але з документами не посперечаєшся.

20 грудня минулого року Ігор Кушнір подав у відставку з посади в «Київміськбуді», який очолював протягом 12 років. Цьому передували обшуки в компанії, підозри в махінаціях та, як результат, аудиторська перевірка. Щоб ви навіть не сумнівались, аудитори сказали, що все чисто. Отже, Кушнір, який за час перебування на посаді в «Київміськбуді» встиг обзавестися нерухомістю не тільки в Конча-Заспі, але й на Лазуровому узбережжі Франції, пішов з формально чистою душею.

Читати також:  Дмитра Пуніна власника українського відділу російського Pin-UP casino затримали на Кіпрі

Про те, що родина Ігоря Кушніра може багатіти в тому числі за рахунок «Київміськбуду», поговорювали давно. Але справжні докази з’явилися у 2023 році. У травні журналісти-розслідувачі з’ясували, що люди, близькі до Кушніра, забудували котеджами землі колишньої бази відпочинку, що була передана КМБ ще на початку 2000-х. Серед власників вілл – колишні чи діючи співробітники пов’язаних компаній, адвокат, що представляв справи «Київміськбуду», пряма родичка дружини Кушніра і особа, близька до депутата Кременчуцької міської ради Руслана Федорченка, який очолює одну з фірм, пов’язаних із колишнім депутатом від забороненої нині «Опозиційної платформи – За життя» Вадимом Столаром.

Уже в липні у дружини Кушніра знайшли віллу на Лазуровому узбережжі, вартістю більше 20  млн євро. Це й стало останньою краплею для того, аби таки перевірити стан справ «Київміськбуду» і те, чому родина її президента почала обростати лакшері-нерухомістю. Ігоря Кушніра відсторонили, в компаній проводили санкціоновані обшуки та аудит. Але все це не дало жодної відповіді на питання: звідки ж в Кушніра гроші на віллу у Франції.

Сам він стверджує, що багато років займався бізнесом, який після приходу в «Київміськбуд» передав дружині. За дивним (але не надто) збігом обставин із моменту його очільництва КМБ – дружина Оксана стає власницею розгалуженої сітки будівельних фірм. Прописані вони переважно на Кіпрі, у Литві та на Британських Віргінських островах. І бізнес-партнерами у багатьох із них є люди, наближені до забороненої ОПЗЖ та кума президента Росії  – Віктора Медведчука. Документальне підтвердження цьому було знайдено принаймні по трьом кейсам родини Ігоря Кушніра.

Литовський кейс

Дружина Ігоря Кушніра Оксана – громадянка України, яка має паспорт та прописку на Кіпрі, є кінцевим бенефіціаром в литовській компанії Baltijos Gildija. Ця фірма має інтереси у комерційній нерухомості та володіє бізнес-центрами Link та Core у Вільнюсі.

Іншою людиною, пов’язаною з Baltijos Gildija, є депутат Київради від забороненої ОПЗЖ – Володимир Кравець. Він – син колишнього завгоспа президента-втікача Віктора Януковича Андрія Кравця, відомого своїми махінаціями з «Межигір’ям» тощо. Сам Володимир відхрещується від зв’язків з посіпаками Януковича, але ж його балотування від партії Медведчука – це прямий доказ того, що проросійські погляди йому аж ніяк не чужі.

Читати також:  Филипп Травкин, Роман Белоусов, Олег Грицай и Роман Перегудов - контрабанда угля и финансирования террористической деятельности

Керує Baltijos Gildija Іна Данілова-Мілліган, яка в свою чергу також управляє литовською фірмою UAB Asis.

Останню в своїй декларації показував депутат від ОПЗЖ Володимир Кравець. Зокрема він зазначав, що є її кінцевим бенефіціаром.

У травні 2022 року литовські журналісти повідомили, що бізнес-центр Link, в якому орендують приміщення медіа та IT-компанії, виставлений на продаж і ймовірно він може бути пов’язаний з тим, що проросійські власники з України таким чином намагаються вивести кошти з Литви. Журналісти розповіли про ймовірний зв’язок Оксани Кушнір та Володимира Кравця з Віктором Медведчуком. Бізнес-центр був проданий тільки в червні 2023 року групі литовських інвесторів за нерозголошену суму.

Одним з основних акціонерів Baltijos Gildija є кіпрська компанія Koksi holding LTD, директором якої є дружина Ігоря Кушніра Оксана.

Ця фірма є одним з основних бізнесів родини. Зокрема, саме через неї у 2021 році була придбана вілла «Cayo» на Лазуровому узбережжі Франції. Маєток належить французькій компанії SCP Cayo, яка входить у велику групу CPI property group із Люксембургу.

Зі звіту останньої компанії вдалося дізнатись, що Koksi holdings LTD Оксани Кушнір купила компанію-власника вілли у 2021 році і таким чином стала володіти найбільш елітною нерухомістю в світі.

Ігор Кушнір в компліментарному інтерв’ю після своєї відставки з посади в «Київміськбуді» підтвердив, що в родини є вілла у Франції. Однак не забув прикрасити це «байками» про те, як усе життя до КМБ займався бізнесом, а в підприємницьку діяльність дружини взагалі не влазить через шлюбний контракт.

Український кейс

Компанія Koksi holdings LTD Оксани Кушнір має інтереси і в Україні. Причому вони також, як не дивно, приводять до зв’язків з «Опозиційної платформою – За життя». Так, ця фірма є одним із бенефіціарів інвестиційного фонду «Ковернот». Разом із Оксаною Кушнір «Ковернот» та ще один інвестиційний фонд «Хантер» є засновниками ТОВ «Капітал-Схід».

Аби не вдаватися в перелічування всіх фірм з ланцюжка, варто зазначити, що документальний зв’язок з проросійськими діячами в цьому контексті виявлено по двох напрямках. По-перше, Оксана Кушнір виявилась офіційним партнером Павла Якубенка. Він відомий тим, що керував «Трускавецькурортом» і санаторіями на Львівщині, які відносили до сфери впливу народного депутата й одного з найближчих соратників Януковича-Медведчука – Юрія Бойка. Фонд «Хантер» також є прямим засновником фірми, яку заснував син Бойка Анатолій.

Читати також:  Интерпайп Пинчука и оффшорная дыра

По-друге, фонди «Хантер» та «Ковернот» фігурують одразу в декількох кримінальних провадженнях відносно будівельної компанії «КУА Будкепітал». Щонайменше по двом із них суд виносив рішення щодо вилучення документів в рамках розслідування. Неформально компанію «Будкепітал» пов’язують з Ігорем Кушніром в союзі з ОПЗЖ-шником Вадимом Столаром.

Швейцарський кейс

У лютому 2021 року, коли влада почала активну кампанію проти одного із засновників проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука, Рада національної безпеки і оборони України наклала санкції на п’ять офшорних компаній. Повідомлялось, що всі ці компанії є власниками літаків, якими або володіє Медведчук, або користувався ними для власних потреб.

Однією з цих компаній виявилась Klodius Investments Limited, що належить Оксані Кушнір. Окрім трирічних санкцій, фірмі було заборонено виконувати польоти на літаку Гольфстрім T7-ABC (s 203). Цей літак за декілька днів до оголошення санкційного списку був перегнаний в невеличке містечко Сент-Ґаллен у Швейцарії, в якому прописана фірма з орбіти Віктора Медведчука.

Klodius Investments Limited Оксани Кушнір до оголошення санкційного списку РНБО теж часу не гаяв і вийшов зі складу чотирьох будівельних компаній в Україні. Замість нього туди в деяких випадках зайшли інші офшорки родини Кушнірів. До прикладу, ось історія змін по одній з українських компаній.

У лютому цього року, до речі, санкції щодо Klodius Investments Limited добігають кінця, і чи будуть вони продовжені – невідомо. Як і стосовно чотирьох інших компаній, що володіють літаками Медведчука. Тож дуже скоро потрібно буде пильнувати, куди і як будуть літати борти державного зрадника України.

***
Згадані три кейси в історії бізнес-імперії родини Ігоря Кушніра так чи інакше приводять до оточення Віктора Медведчука чи забороненої проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя». І скільки б він чи його дружина не спростовували цей зв’язок, документи грають не на їхню користь. Робота з посіпаками ворога під час повномасштабного вторгнення – це не просто огидно, але й цілком може слугувати матеріалом для перевірок зі сторони Служби безпеки України.

Автор: Олена Добродій

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший