Європарламент закликав ЄС виконати зобов’язання перед Україною

Депутати Європарламенту ухвалили резолюцію, в якій, зокрема, наголосили, що Євросоюз має виконати свої зобов’язання щодо надання фінансової допомоги Україні.

У прийнятому ЄП документі засуджуються зусилля уряду Угорщини щодо «підриву основних цінностей ЄС», у тому числі щодо підтримки України.

Прес-служба Європейського парламенту уточнила, що резолюцію підтримали 345 депутатів, 104 виступили проти, 29 утрималися.

У документі ЄП зокрема рішуче засудив рішення прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заблокувати пакет допомоги Україні. У резолюції наголошується, що ЄС у жодному разі не повинен піддаватися шантажу та відмовлятися від взятих на себе зобов’язань.

Європарламент закликав Європейську раду погодити позицію, висловлену у резолюції, на саміті 1 лютого.

У документі депутати ЄП також висловили стурбованість «ерозією демократії, верховенства закону та основних прав» в Угорщині. На думку авторів резолюції, цьому процесу сприяє ухвалення Угорщиною пакету заходів щодо захисту суверенітету, який порівнюють із законом про іноземних агентів у Росії.

Європарламент висловив жаль з приводу рішення Єврокомісії розморозити для Угорщини €10,2 млрд, незважаючи на те, що Будапешт не провів реформи щодо забезпечення незалежності судової системи. ЄП розгляне питання необхідності судових розглядів для скасування рішення про розблокування коштів.

Источник

Читати також:  Міністр закликав збирати дрони вдома, це - дикунська пропаганда кустарщини

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший