Юрій Касьянов: Нам потрібна зброя. Багато зброї

"Президент анонсував мільйон дронів наступного року. Проста математика каже, що нам цього мало.

Дивись попередній пост – https://censor.net/ua/blogs/3462891/milyard_droniv

Треба 3-5 мільйонів тільки фпв-дронів, які сьогодні компенсують гостру нестачу снарядів. І якщо снаряди ми отримуємо здебільшого від партнерів (у яких теж їх немає в потрібній нам кількості), то фпв-дрони, ударні дрони ми робимо самі, тому що їх теж немає у наших західних друзів.

Чи можемо ми зробити 5 мільйонів фпв-дронів у 2024 році? – Можемо. Для цього необхідно:

1. Мати одну-дві стандартні моделі, а не зоопарк дронів від 200 "виробників" (пишу в лапках, тому що це не виробники, а збирачі дронів з китайських машино-комплектів).

Стандартизація спростить закупівлю комплектуючих, складання, а головне – прискорить навчання особового складу і спростить експлуатацію. Дрони будуть дешевшими, їх буде більше, їх стане легше застосовувати.

2. Поставити цим 200-м збирачам завдання зібрати – відповідно до плану – необхідну кількість стандартних дронів в обумовлені терміни за твердою ціною. За необхідності – найняти ще збирачів, надати збирачам приміщення, забезпечити збирачів бронею від мобілізації.

3. Закупити централізовано необхідну кількість комплектуючих і компонентів для складання 5 мільйонів фпв-дронів. Це завдання поставити 2-3 операторам із зовнішніх закупівель.

4. Виділити кошти на закупівлі комплектуючих просто зараз, і почати закуповувати просто зараз.

5. Визначити військових приймальників з числа операторів дронів від кожної бригади, яка буде отримувати дрони. Виготовлені дрони мають надходити напряму – минаючи всякі зайві логістичні ланцюжки – від складальників до військових частин через контроль військового приймання.

6. Стандартизувати бойові частини, детонатори для дронів. Так само – вибрати 2-3 виробника, решті – видати ліцензію на виробництво відібраних виробів відповідно до плану.

Читати також:  В Z-каналах началась паника после разгрома HIMARS колонны РФ в Херсонской области

Забезпечити закупівлю комплектуючих для всіх виробників бойових частин і детонаторів на весь запланований обсяг. Виділити гроші, забезпечити бронь, запровадити ініститут військових представників безпосередньо від військових частин із доставкою від виробника безпосередньо у військові частини.

За таким самим алгоритмом ми можемо виготовити 100 000 ударних дронів середньої і великої дальності. Тут теж потрібні стандартизація, планування, централізовані закупівлі, бронь.

Відмінність буде в тому, що виробництво ударних дронів великої дальності – це не дрібновузлове складання фпв-дронів. Виробникам для нарощування масштабів виробництва потрібні інвестиції у верстатний парк, їм потрібні великі приміщення, їм потрібні професіонали дефіцитних спеціальностей, багато з яких зараз на війні. Тому має бути алгоритм державної підтримки.

Щоб усе це запрацювало – і не тільки у збільшенні обсягів виробництва дронів, а й з інших видів зброї – нам треба мати єдине Міністерство оборонної промисловості, яке займатиметься всіма цими питаннями. Потрібен Військово-технічний комітет, або Технічна ставка, про яку так багато говорять останнім часом.

Слово за вами, Володимире Олександровичу."

Автор: Юрій Касьянов, ЗСУ

(Джерело).

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший