З російського полону в рамках першого етапу обміну "1000 на 1000" повернулись 205 українців.
Це перший етап обміну 1000 на 1000.
Більшість з полонених перебували в російському полоні ще з 2022 року. Захищали Україну в Маріуполі і “Азовсталь”, на Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському, Запорізькому, Сумському, Київському напрямках та ЧАЕС.
Більшість звільнених сьогодні воїнів перебували в неволі чотири роки, серед них – оборонці Маріуполя, солдати та офіцери Сил безпеки та оборони України, повідомив керівник Офісу Президента Кирило Буданов у Телеграмі.
Керівник ОПУ висловив вдячність партнерам зі США та ОАЕ за важливу роль у проведенні обміну.
Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив, що із російської неволі в межах першого етапу масштабного обміну полоненими повернулись 38 нацгвардійців та 15 прикордонників.
Серед звільнених особи офіцерського, сержантського та рядового складу. Найстаршому – 52 роки. Наймолодшому – 26. Абсолютна більшість перебувала у неволі ще з 2022 року.
“Тривалий полон негативно позначився на здоров’ї наших людей. Вони мають поранення та хвороби, які потребують належного лікування”, – акцентував очільник МВС.
Він запевнив, що буде забезпечено повний комплекс медичної та психологічної допомоги для українських бійців. Кожен пройде усі необхідні обстеження, лікування та реабілітацію, отримає всебічний супровід і підтримку.
«Аргумент» На цю тему:
- Із російського полону повернулись 182 українці
- 200 українських воїнів визволено із російського полону
- В Україну з полону повернулись ще 300 захисників
