З полону повернулись 205 українців

З російського полону в рамках першого етапу обміну "1000 на 1000" повернулись 205 українців.

Це перший етап обміну 1000 на 1000.

Більшість з полонених перебували в російському полоні ще з 2022 року. Захищали Україну в Маріуполі і “Азовсталь”, на Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському, Запорізькому, Сумському, Київському напрямках та ЧАЕС.

Більшість звільнених сьогодні воїнів перебували в неволі чотири роки, серед них – оборонці Маріуполя, солдати та офіцери Сил безпеки та оборони України, повідомив керівник Офісу Президента Кирило Буданов у Телеграмі.

Керівник ОПУ висловив вдячність партнерам зі США та ОАЕ за важливу роль у проведенні обміну.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив, що із російської неволі в межах першого етапу масштабного обміну полоненими повернулись 38 нацгвардійців та 15 прикордонників.

Серед звільнених особи офіцерського, сержантського та рядового складу. Найстаршому – 52 роки. Наймолодшому – 26. Абсолютна більшість перебувала у неволі ще з 2022 року.

“Тривалий полон негативно позначився на здоров’ї наших людей. Вони мають поранення та хвороби, які потребують належного лікування”, – акцентував очільник МВС.

Він запевнив, що буде забезпечено повний комплекс медичної та психологічної допомоги для українських бійців. Кожен пройде усі необхідні обстеження, лікування та реабілітацію, отримає всебічний супровід і підтримку.

«Аргумент» На цю тему:

  • Із російського полону повернулись 182 українці
  • 200 українських воїнів визволено із російського полону
  • В Україну з полону повернулись ще 300 захисників

Джерело

Читати також:  Єрмак створив "паралельний уряд", під ним радників у кілька разів більше, ніж у Зеленського, - Шабунін (ВIДЕО)

Вас може зацікавити