Західні банки в минулому році проспонсорували російських загарбників на 800 млн євро

 У 2023 році західні банки в росії заплатили кремлю 800 млн євро податків. Цифра вказує на чотириразове збільшення в порівнянні з довоєнним рівнем і отримана вона внаслідок стрибка прибутків європейських кредиторів, які все ще знаходяться в країні.

Про це пише видання ThePage з посиланням на публікацію в газеті Financial Times.

Сім найбільших європейських банків за активами в росії повідомили про сукупний прибуток понад 3 млрд євро у 2023 році. До цього переліку входять:

  • Raiffeisen Bank International,
  • UniCredit,
  • ING,
  • Commerzbank,
  • Deutsche Bank,
  • Intesa Sanpaolo,
  • OTP.

Ці прибутки були втричі більші, ніж у 2021 році, і були частково згенеровані коштами, які банки не можуть вивести з країни. 

Стрибок прибутковості призвів до того, що європейські банки сплатили близько 800 млн євро податків порівняно з 200 млн євро у 2021 році.

Податки, сплачені європейськими банками, що еквівалентно приблизно 0,4 відсотка всіх очікуваних неенергетичних доходів бюджету рф на 2024 рік, є прикладом того, як іноземні компанії, що залишаються в країні, допомагають кремлю підтримувати фінансову стабільність, попри західні санкції.

Іноземні фінустанови виграли не тільки від вищих процентних ставок, але й від міжнародних санкцій проти російських банків. Такі заходи позбавили конкурентів доступу до міжнародних платіжних систем і підвищили привабливість самих західних банків для клієнтів у країні.

Raiffeisen Bank International лідер у оподаткуванні

Більше половини податкових платежів європейських банків у розмірі 800 млн євро припадає на австрійський Raiffeisen Bank International, який має найбільшу присутність у росії.

Російські прибутки RBI зросли більш ніж утричі, до 1,8 млрд євро, між 2021 і 2023 роками, що становить половину загального прибутку австрійської групи у порівнянні з приблизно третиною до війни.

Читати також:  В Україні відкриють декларації працівників ТЦК та членів ВЛК

На додаток до регулярних податкових внесків у 2023 році Raiffeisen сплатив 47 млн євро в результаті непередбачених зборів, які кремль наклав на деякі компанії минулого року.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну RBI неодноразово озвучував свій план щодо скорочення та відмови від діяльності в росії. Він зіткнувся з постійною критикою з боку Європейського центрального банку та Міністерства фінансів США за те, що він ще не завершив виведення коштів.

Незважаючи на те, що RBI доклав певних зусиль, щоб зменшити свою присутність у росії, наприклад, зменшив кредитний портфель на 56% з початку 2022 року, деякі заходи вказують на протилежне.

Останні вакансії RBI в Росії свідчать про амбітні плани щодо багаторазового розширення активної клієнтської бази. 

Deutsche Bank, OTP і Commerzbank скорочують присутність у рф

Deutsche Bank, угорський OTP і Commerzbank значно скоротили свою присутність в росії, яка і так була невеликою в порівнянні з RBI, повідомили їхні представники. Intesa найближча до виходу, але ще не продала свій російський бізнес. У UniCredit відмовилися від коментарів.

Незважаючи на закриття корпоративного та роздрібного бізнесу, Citigroup, четвертий за величиною банк США, який отримав $149 млн прибутку та заплатив $53 млн у росії у 2023 році, став четвертим найбільшим платником податків серед західних банків у рф.

Інший американський гігант, JPMorgan, за даними дослідницької установи, заробив $35 млн і заплатив $6,8 млн податків.

JPMorgan, колись основний підрядник російських банків з відкриття кореспондентських рахунків у доларах США, намагався піти з 2022 року. Зараз банк застряг і зіткнувся з багатомільйонним позовом від свого колишнього партнера в росії ВТБ.

Цифри американських банків не включені до загальної суми 800 мільйонів євро, оскільки вони не повідомляють cпорівняльні російські результати на групових рахунках.

Читати також:  Атака "шахедів": у Дніпрі 8 поранених, в Одесі троє загиблих

Західні кредитори виграли від накладення санкцій на більшу частину російського фінансового сектору, який відмовив у доступі до міжнародної міжбанківської платіжної системи Swift. Це зробило міжнародні банки фінансовим мостом між москвою та Заходом.

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший