Законопроєкт про заборону упц мп Венеційська комісія не розглядатиме – спікер парламенту

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук вважає, що законопроєкт про заборону релігійних організацій, афільованих із РПЦ, нема потреби скеровувати на розгляд Венеційської комісії.

Про це він розповів в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

За його словами, перший заступник голови фракції “Слуги народу” Андрій Мотовиловець відкликав свій підпис від цього звернення. Спікер отримав це звернення і відмовив у його направленні до Венеційської комісії.

“Ми виходимо з того, що Венеційська комісія не є парламентським ГНЕУ (Головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради України – ІФ-У) чи головним юридичним управлінням, що ми туди повинні надсилати все. Ми використовуємо цей механізм, коли є справді складні законопроєкти.

Я отримав це звернення і відмовив у його направленні до Венеційської комісії. Більше того, на мою думку, далі повинен вже фахово і професійно працювати комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики, який визначений головним при підготовці цього законопроєкту.

Наскільки знаю, його голова Микита Потураєв вже заявляв, що вони активізуються з цього питання на початку цього року: проведуть комітет і ухвалять рішення, яке дасть можливість забезпечити справедливий підхід у реалізації закону. Він не повинен стосуватися когось одного, вибірково, а має бути принцип. Будь-яка конфесія, будь-яка релігійна організація, будь-яка церква, – щойно з’являються докази їхньої співпраці з РФ, вони мають бути піддані відповідним законодавчим демократичним заходам впливу, з можливістю судового оскарження. Цього не можна робити свавільно. Тому що це вже питання не віри, не релігії, а національної безпеки”, – сказав Стефанчук.

Він наголосив, що як тільки законопроєкт буде готовий, його одразу внесуть на розгляд парламенту.

Вгорі: синод РПЦвУ / Фото: Новинарня

Источник

Читати також:  Посли G7 застерегли Київ від саботажу реформи БЕБ, але в Раді об послів витерли ноги

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший