Арахамія: багато нардепів хоче скласти мандати, але їх не відпускають

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що кількість народних депутатів, які бажають достроково скласти свої повноваження, доволі велика, але сприянням їм у цьому не буде, бо вони повинні добути до кінця нинішньої каденції ВРУ.

Про це Арахамія в коментарі телеканалу "Рада", передає "Інтерфакс-Україна".

"Насправді кількість людей, які хочуть піти з парламенту, набагато більша. Ми вже не відпускаємо людей… Ми говоримо, що просто не будемо за це голосувати, тому що люди мають досидіти до кінця (нинішньої каденції Верховної Ради) і ухвалювати необхідні для держави закони" – скзав Арахамія, який має дурну славу "довгого язика" і "трепла".

Арахамія констатував, що зменшення кількісного складу парламенту не може не позначатися на її діяльності. За його словами, у зв’язку з новими викликами необхідно оптимізувати роботу парламенту і знизити мінімальну кількість народних депутатів у групах, "щоб зберегти ці групи, щоб парламент, умовно, до нового скликання пропрацював приблизно в тому самому структурному режимі, якому він почав працювати".

Нагадаємо: станом на 11 грудня 2023 року, кількісний склад Верховної Ради – 400 народних депутатів (згідно із законодавством має бути 450).

Найменшою фракцією в українському парламенті є "Голос" – 20 нардепів (під час формування фракції на першій сесії було 22). У депутатських групах "Відновлення України" і "За майбутнє" відповідно 16 і 17 членів.

На кінець жовтня Верховна Рада з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну втратила двадцять мандатів народних депутатів.

У грудні ВРУ достроково припинила повноваження ще 3 народних депутатів, Дмитра Шпенова (позафракційний), Максима Єфімова (депутатська група "Відновлення України), Віталія Данілова (фракція "Батьківщина").

Источник

Читати також:  Іран надав рф близько 400 балістичних ракет дальністю до 700 км - Reuters

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший