В ЄС вважають: Україна подолала лише чверть марафону боротьби з корупцією

Україні як державі-кандидатці на вступ до Євросоюзу треба тверезо сприймати обсяг задач у питанні протидії корупції і працювати на перспективу, заявили представники Єврокомісії та зовнішньополітичної служби ЄС.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Під час телемосту Київ – Брюссель "Боротьба з корупцією: шлях України до ЄС", який організувала антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI), представники Єврокомісії та зовнішньополітичної служби ЄС зазначили, що Україна вже створила інституції для боротьби з корупцією, але перебуває ще на початку цього шляху. 

Вони наголосили, що допомагають Україні побудувати антикорупційну структуру "на вимогу українського суспільства", і збереження цих вимог свідчить, що процес далекий від завершення.

"Процес вступу до ЄС схожий на марафон. Часом може здаватися, що траса коротша, що це 10-кілометровка і фініш близько. Але ні – це 42 кілометри, і вам треба думати на перспективу", – пояснив під час дискусії Асьєр Сантільян Лузуріага, керівник відділу, що опікується верховенством права, у представництві ЄС в Україні.

"У марафоні ми зараз десь на перших 10 кілометрах", – додав він, відповідаючи на запитання "ЄвроПравди".

Водночас європейський дипломат підкреслив, що підготовча робота проведена українською стороною якісно, що дає змогу надалі проводити роботу швидше.

"Якщо продовжувати спортивну аналогію, то для початку марафону треба також тренування. Тож в останні роки багато ваших зусиль пішли на "тренування", тобто приготування, ви створили інституції", – пояснив він.

Представник Єврокомісії Вольфганг Нозар (DG NEAR), який включався через телеміст з Брюсселя, додав, що рішення і конкретні дії лишаються за Києвом. 

"Ми можемо допомагати порадами, але реальна робота – за Україною", – пояснив він.

Источник

Читати також:  Бандити Умка та Лаша Сван вийшли з СІЗО у Дніпрі

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший