Архимандрит УПЦ МП Серафим (Панкратов) залишив московський патріархат і приєднався до ПЦУ

Архимандрит Серафим Панкратов із Сумської єпархії Московського Патріархату в Україні доєднався до чернечої громади ПЦУ у Києво-Печерській лаврі.

Про це о. Серафим повідомив у своєму Фейсбуці, передає Україна Православна.

Також він повідомив про причини свого рішення та, що його наслідком стала заборона у служінні від митрополита УПЦ МП Євлогія (Гутченка).

О. Серафим, зокрема написав, що місіонерство є головним його покликанням.

«Невдовзі після травневого Собору УПЦ, коли з’явилися серйозні сумніви, що дійсне усамостійнення нашої Церкви все ж відбудеться, я собі твердо сказав, що не зможу далі залишатися в УПЦ у двох випадках:

– якщо побачу повернення УПЦ до попередніх відносин з РПЦ;

– та якщо я на власному досвіді пересвідчусь, що перебування в ній радикально звужує мені можливості свідчити про Христа не лише парафіянам, але й людям, які ще не належать до Церкви. Я не готовий зарити талант в землю, відчуваючи свою відповідальність перед Богом за нього», – написав о. Серафим.

«…Мені зробили пропозицію, від якої я не зміг відмовитися, бо вона не лише відкривала широкі можливості служіння іншим, тим, чим я, власне, й вмію (та що Журавному (де є жіночий монастир – ред.), я, на жаль, реалізувати майже не можу), а й стосувалася однієї теми, яка мене дуже непокоїла – реабілітації військовослужбовців», – написав архімандрит.

О. Серафим повідомив чотирьох сестер-монахинь та парафіян, що вимушений поїхати в Київ та служитиме раз на місяць.

«Опинившись в Києві, вочевидь побачив, що моє подальше перебування в УПЦ не лише зашкодить самій справі, але й принесе неприємності тим, хто ручався за мене. Виявилося, що й вони насправді сподівалися, що я швидко ухвалю рішення про входження до юрисдикції ПЦУ. І справа не у «безбожній владі», не в «підступах» ПЦУ, а в тому, що ну ДУЖЕ суспільство налаштоване проти УПЦ. І це – в першу чергу на совісті керівництва та єпископату УПЦ, з їх ганебним мовчанням!», – пояснює архимандрит.

Читати також:  День Соборності відзначає Україна: історія свята

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший