FT: США заявили G7 про спосіб конфіскувати активи РФ «відповідно до права»

Країни G7 наблизилися до конфіскації російських активів для їхньої передачі Україні.

Про це пише Financial Times.

За даними британської газети, США, які раніше раніше публічно не підтримували конфіскацію, заявили союзникам по групі, що є спосіб вилучення коштів «відповідно до міжнародного права».

"Члени G7 та інші особливо порушені держави можуть конфіскувати суверенні активи Росії як контрзаходи, щоб спонукати Росію завершити агресію", – йдеться в документі США, який був поширений у комітетах G7. Стверджується, що введення Росією військ на Україну означає, що конфіскація активів може стати «законним контрзаходом тих держав, які постраждали як особливо порушені російським порушенням міжнародних прав».

Один із європейських дипломатів, який брав участь у невдалих переговорах з цього питання, сказав FT, що країнам Заходу «потрібно знайти шлях дати гроші Україні в будь-якій формі». І «дедалі більше країн вказують на ці активи».

За даними FT, США припускають, що тема може стати предметом обговорення лідерів G7 на зустрічі, присвяченій завершенню другого року після введення російських військ в Україну — 24 лютого 2024 року.

Як нагадує газета, міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон також заявив про існування «законного шляху» для конфіскації російських активів. Він пропонував діяти разом із США, якщо інші союзники не будуть готові до цього. Пан Кемерон не вважає, що це стримає інвестиції у Велику Британію.

У Євросоюзі останнім часом вивчається можливість використання доходів, одержаних від заморожених активів, для передачі Україні. Проти конфіскації виступали Німеччина, Франція та Бельгія, а також ЄЦБ. Однак, як пише FT, є «певно живі розмови» всередині G7 і «консенсус, що зростає» про використання російських активів.

Як зазначає FT, питання конфіскації російських активів обговорюється на тлі того, що США та Євросоюз поки не можуть узгодити нові пакети допомоги.

Читати також:  ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 15 січня

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший