Банки у Туреччині відмовилися працювати з росією

Турецькі банки повсюдно почали відмовлятися від роботи з російськими банками.

Про це повідомила російська газета "Комерсант" з посиланням на джерела на фінансовому ринку та учасників зовнішньої торгівлі.

Турецькі банки, пише видання, розірвали кореспондентські відносини майже з усіма російськими кредитними організаціями, а також зупинили обробку платежів без формального закриття договорів. Один із джерел газети зазначив, що банки Туреччини зробили виняток для дочірніх іноземних банків у Росії.

Ситуація, за словами співрозмовників «Комерсанта», ускладнилася влітку 2023 року та різко загострилася після того, як 22 грудня президент США Джо Байден видав указ про вторинні санкції проти закордонних компаній, які допомагають Росії у війні в Україні. Указ дозволяє владі США відключати іноземні банки від американської фінансової системи за порушення санкцій проти РФ.

За словами президента митно-логістичного брокера KBT Юлії Шленської, «банки в Туреччині взяли паузу і не здійснюють грошові перекази з Росії та країни». Директор із розвитку бізнесу SOTA Logistic Ігор Чернишев повідомив, що «не проходить навіть оплата послуг», а серед турецьких банків «лише один пропускає платежі як кореспондента».

Китайські державні банки також обмежують роботу з клієнтами з Росії через указ Джо Байдена про вторинні санкції, повідомило напередодні агентство Bloomberg. За його даними, щонайменше два банки КНР вирішили переглянути свій російський бізнес, розірвати зв’язки з клієнтами, які потрапили під санкції, а також припинити будь-які фінансові послуги російської військової промисловості.

Источник

Читати також:  Дубінського арештовано на два місяці без права застави

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший