Європарламент у четвер розгляне резолюцію про позбавлення Угорщини права голосу в Раді ЄС

У четвер, 18 січня, депутати Європейського парламенту голосуватимуть за резолюцію про позбавлення Угорщини права голосу в Раді Європейського Союзу. У документі євродепутати також закликають провести розслідування законності рішення Єврокомісії розморозити 10 мільярдів євро для Будапешта.

Про це повідомляє Euractiv.

Як зазначається, більшість депутатів Європарламенту вважають, що розморожування коштів відбулося не на підставі обʼєктивних покращень судової системи Угорщини та верховенства права, а для того, щоб піти на поступки перед Угорщиною. 

Два головних пункти резолюції вимагають розпочати процес позбавлення Угорщини права голосу відповідно до статті 7.2 Договору про ЄС.

"Ми посилаємо Єврокомісії сильний меседж: якщо вони просто розподілять мільярди євро, щоб уникнути вето Угорщини, їм це не зійде з рук", – зазначив у коментарі виданню євродепутат Даніель Фройнд, який є одним з провідних учасників переговорів щодо резолюції.

Таким чином євродепутати сподіваються попередити Єврокомісію перед самітом ЄС 2 лютого. Вони також не хочуть дозволити виконавчій владі продовжувати розморожувати кошти для Угорщини в обмін на підтримку Орбаном фінансової допомоги Україні.

"Президентка Комісії Урсула фон дер Ляєн піддалася на шантаж з боку Віктора Орбана та розморозила 10 мільярдів грошей платників податків для Угорщини, попри масштабну корупцію в країні. Європейський парламент не погоджується з цим і буде оскаржувати її рішення в Європейському суді", – прокоментував євродепутат від Renew Моріц Кьорнер.

За даними видання, остаточний проєкт резолюції може також включати вотум недовіри президенту ЄК Урсулі фон дер Ляєн, якщо відомство продовжить розморожувати кошти для Угорщини.

Источник

Читати також:  Башар Ескобар: як сім'я Асадов побудувала наркоімперію і завдяки їй залишається при владі

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший