Байден затвердив механізм відключення банків від фінсистеми США за допомогу росії

Президент США Джо Байден підписав документ, який регламентує відключення банків від американської фінансової системи та блокування рахунків у разі їх сприяння військовій промисловості Росії.

Згідно з документом, міністр фінансів США отримує повноваження накладати санкції на іноземну фінансову установу, яка сприяла угодам, які безпосередньо чи опосередковано зміцнюють військово-промисловий комплекс Росії. Перед тим, як накласти на закордонний банк санкції, глава Мінфіну має проконсультуватися з держсекретарем, а в окремих випадках також із міністром торгівлі, випливає із указу Джо Байдена.

У документі йдеться про те, що за погодженням з держсекретарем глава Мінфіну може, зокрема, заборонити банку відкриття кореспондентських рахунків, заблокувати все майно кредитної організації.

Раніше про те, що пан Байден сьогодні, 22 грудня, підпише указ про посилення санкцій проти банків, які працюють із російським ВПК, з посиланням на джерела повідомили Bloomberg та Financial Times. Як уточнює Bloombetg, санкції проти закордонного банку США запровадять незалежно від того, чи знала організація, з ким вона співпрацювала.

За інформацією видань, Вашингтон роз’яснить американським та європейським банкам, що потрібно бути гранично акуратними при проведенні угод із напівпровідниками, хімічною сировиною, виробничим обладнанням, шарикопідшипниками та оптикою. Крім того, в рамках підписаного документа, пише Bloomberg, США матимуть можливість забороняти імпорт товарів російського походження, які були суттєво перероблені поза РФ. Йдеться, зокрема, про огранені в третій країні алмази.

Источник

Читати також:  ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 31 березня

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший