На Хмельниччині примусово виселили УПЦ МП з храму національного заповідника

Міський відділ виконавчої служби примусово виконав рішення суду і виселив релігійну організацію «Кам’янець-Подільська Свято-Миколаївська парафія Кам’янець-Подільської єпархії УПЦ МП» з будівлі пам’ятки архітектури національного значення. Тепер вона нарешті перейде у підпорядкування Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець».

Подія відбулась вчора, 21 грудня, у будівлі пам’ятки архітектури національного значення  «Миколаївська церква XIV ст.», що у провулку Миколаївський, 2. Про це повідомляє кореспондент ХМ-ІНСАЙД.

Нагадаємо, ще у 2009 році заповідник «Кам’янець» передав за договором у безоплатне користування релігійній організації московського патріархату будівлю Миколаївської церкви для проведення релігійних обрядів. Термін дії цього договору сплив у жовтні 2022 року. Однак, не дивлячись на спроби НІАЗ «Кам’янець» повернути пам’ятку у державну власність, релігійна організація продовжувала користуватися державним майном. Крім того, рішенням сесії Кам`янець-Подільської міської ради 4 квітня було припинено право користування земельною ділянкою, на якій розміщена Миколаївська церква.

На початку липня Національний історико-архітектурний заповідник “Кам`янець” виграв справу за позовом до релігійної організації Кам`янець-Подільської Свято-Миколаївської парафія Кам`янець-Подільської єпархії УПЦ МП. Релігійна організація була зобов’язана покинути храм із дзвіницею, яка є пам’яткою архітектури XIV століття і належить заповіднику.

Із цим рішенням у Моспатріархаті не погодились і подали апеляційну скаргу до Північно-західного апеляційного господарського суду. Утім він залишив рішення Господарського суду Хмельницької області без змін.

У листопаді Державна виконавча служба відкрила виконавче провадження, про що рекомендованим листом повідомила організацію. Тож примусовим виселенням виконали рішення судів щодо звільнення пам’ятки архітектури національного значення «Миколаївська церква, XIV ст.» та її передачі Національному історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець».

Нагадаємо, нещодавно апеляційний суд остаточно підтвердив рішення про звільнення громадою УПЦ МП Здвиженської церкви в Кам’янці-Подільському. І зобов’язав повернути її законному власнику – державі в особі Національного історико-архітектурного заповідника “Кам’янець”.

Читати також:  ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 31 березня

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший