Bloomberg: Японія інвестує $13 млрд у виробництво чіпів

Міністерство економіки, торгівлі та промисловості Японії збирається вкласти ¥2 трлн ($13 млрд) у розвиток місцевого виробництва та розробки напівпровідників.

Про це повідомляє Bloomberg. «Ситуація з глобальною економічною безпекою щодо напівпровідників стає дедалі серйознішою. Ми бачимо великий інтерес від компаній як іноземних, так і місцевих, які хочуть інвестувати в Японії», — заявили в міністерстві.

У 1980-і роки Японія була головним виробником напівпровідників, проте пізніше поступилася позиціями таким гравцям, як Тайвань, Південна Корея і Китай, і тепер хоче знову зміцнити позиції на цьому ринку. Один із важливих напрямів розвитку — розробка та виробництво найбільш просунутих та сучасних чіпів. Минулого року повідомлялося, що Японія та США створять спільний дослідницький центр для розробки мікрочіпів нового покоління на техпроцесі 2 нм. Влада Японії також співпрацює з такими компаніями, як тайванська TSMC і американська Micron Technology, надаючи їм субсидії та вкладаючи гроші у будівництво їхніх заводів у країні.

В останні роки багато країн прагнуть розвивати власне виробництво напівпровідників. Наймасштабніші плани у цій сфері — CHIPS for America у США (передбачає інвестиції на $52,7 млрд у цю сферу) та подібні плани ЄС із інвестиціями на €43 млрд.

Источник

Читати також:  Залужний – Шапталі: Щасливий, що Ви поруч, соромно нам не буде

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший