Ексголовнокомандувач ЗСУ Муженко: Україні треба перейти в оборону і повністю переформатувати фронт

Колишній головнокомандувач (3 липня 2014 – 21 травня 2019) Збройних сил України Віктор Муженко вважає, що Україні треба перейти в оборону і повністю переформатувати фронт. Про це він розповів у інтерв’ю BBC. “Я б не сказав, що ситуація в глухому куті, тому що це війна. Тут бувають не тільки перемоги, тут інколи бувають і поразки. Тут буває не тільки успішне просування, а й стримування нас противником. Тут не тільки наступ, але й оборона”, – сказав Муженко.

У інтерв’ю BBC Віктор Муженко, колишній головнокомандувач Збройних сил України, зробив такі висновки про ситуацію на фронті:

  • Війну можна вважати позиційною, але є певні точки напруги, де тривають активні бойові дії.
  • Контрнаступ українських військ не дав очікуваних результатів через несприятливі умови, відсутність переваги в повітрі та вогневої потужності, а також через невдалий планування.
  • Плацдарми на лівому березі Херсонщини мають стратегічний успіх, але їх потрібно розширити та забезпечити логістикою.
  • Україні потрібно перейти до оборони та переформатувати фронт.

Муженко також висловив думку, що операцію з форсування Дніпра на Херсонщині потрібно було проводити раніше, щоб вона могла мати більший стратегічний ефект.

Оцінка

Висновки Муженка в цілому відповідають офіційним оцінкам української влади. Вони свідчать про те, що війна вступила в нову фазу, і Україні потрібно переглянути свою стратегію.

Муженко є досвідченим військовим керівником, який має глибокі знання про війну в Україні. Його оцінки є цінним внеском у розуміння ситуації на фронті.

Однак важливо зазначити, що війна є складним і мінливим процесом, і будь-які прогнози щодо її подальшого розвитку є ризикованими.

Про перехід до оборони

Муженко вважає, що перехід до оборони є необхідним для того, щоб Україна змогла переформатувати свій фронт і створити потужний резерв. Це дозволить їй вести ефективні контрудари та завдавати шкоди російським військам.

Читати також:  Юрій Бутусов: Як стабілізувати фронт

Перехід до оборони також дозволить Україні економити ресурси, які вона може використовувати для посилення своєї оборони та підготовки до майбутнього контрнаступу.

Однак перехід до оборони також пов’язаний з певними ризиками. Російські війська можуть продовжити наступ і спробувати захопити нові території. Україна повинна бути готова до цього сценарію.

Про оцінку контрнаступу

Муженко вважає, що літній український контрнаступ не був провальним. Він зазначає, що українські війська змогли потіснити російські війська, незважаючи на несприятливі умови.

Ця оцінка відповідає офіційним оцінкам української влади. Вона також поділяється багатьма військовими експертами.

Однак є й інші думки. Деякі експерти вважають, що контрнаступ був провальним, оскільки він не досяг поставлених цілей. Вони також зазначають, що контрнаступ призвів до значних втрат з боку українських військ.

Яка оцінка є більш справедливою, сказати важко. Це залежить від того, які цілі були поставлені перед контрнаступом. Якщо метою було відкинути російські війська на вихідні рубежі, то контрнаступ можна вважати провальним. Однак, якщо метою було завдати шкоди російським військам і демотивувати їх, то контрнаступ можна вважати успішним.

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший