Кабмін вніс в Раду законопроєкт про мобілізацію і військовий облік

Кабінет Міністрів зареєстрував у Раді законопроєкт про "удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

Про це повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук.

"Кабінетом Міністрів України, як суб’єктом законодавчої ініціативи, зареєстровано у Верховній Раді України:

Проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби" (реєстр. № 10378)", – йдеться в повідомленні.

Також у парламенті Кабміном було зареєстровано законопроєкт "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення" (реєстр. № 10379).

Журналісти "Hromadske" повідомили, що картка законопроєкту через кілька хвилин стала недоступною до перегляду на сайті Верховної Ради. Але вони встигли завантажити пояснювальну записку.

Так, у законопроєкті пропонують, що повістка про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки може бути надіслана громадянину через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста або на електронну пошту.

Уряд також пропонує, що повістка може бути вручена громадянину особисто:

у приміщенні військкомату його представниками;
за місцем проживання (перебування) представниками ТЦК або поліціянтами;
за місцем роботи співробітниками військкомату, роботодавцем або поліціянтом;
у громадських місцях представниками ТЦК або поліціянтами.

Зміна призовного віку та відповідальність за ухилення

Уряд пропонує змінити призовний вік з 27 до 25 років. А ще — встановити обмеження прав громадян, які ухиляються від взяття на військовий облік та проходження військової служби. Також Кабмін хоче удосконалити процедуру військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Також у пояснювальній записці йдеться про:

надання можливості військовослужбовцям, яких звільнено з полону, відпочити та пройти відновлення шляхом надання їм додаткової відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;

Читати також:  Зеленський Варфоломію: “Цього року Україна святкувала Різдво одночасно з матір’ю-церквою”

виключення строкової військової служби — як виду військової служби. Так, всіх військовослужбовців строкової військової служби пропонують звільнити у запас;

встановлення, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації протягом двох років з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані, які проходили військову службу під час дії правового режиму воєнного стану та були звільненні зі служби у запас. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;

виключення з переліку висновків військово-лікарських комісій висновку про обмежену придатність до військової служби;

запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;

запровадження базової військової служби за бажанням до 25 років для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку;

залучення до заходів рекрутингу на військову службу центрів надання адміністративних послуг, центрів зайнятості та центрів рекрутингу.

У законопроєкті пропонують, що повістка про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки може бути надіслана громадянину через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста або на електронну пошту.

У пояснювальній записці зазначається, що законопроєкт має створити умови для "належного укомплектування бойових підрозділів під час відсічі збройної агресії проти України".

Автори законопроєкту очікують, що у разі його прийняття покращиться процес комплектування особовим складом Збройних Сил України та інших військових формувань під час проведення мобілізації.

Наразі цей законопроєкт мають розглянути у Раді. Таким чином, пропозиції можуть бути змінені.

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший