Куди вклала злодійські гроші родина голови Хмельницького МСЕКу Тетяни Крупи

БізнесЦензор розбирався які бізнес-активи є у Тетяни Крупи, заслуженого лікаря України, що з 2008 року очолює Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи (МСЕК), є депутатом Хмельницької облради від партії “Слуга народу”, зберігала у квартирі готівки на більш ніж $6 млн.

 

МСЕК – це спеціальний заклад в системі охорони здоров’я, що проводить медико-соціальну експертизу особі для встановлення інвалідності. Іншими словами визначає йому групу та офіційно оформлює інвалідність.

Система МСЕК працює у кожній області України. У відносно невеличкій Хмельниччині керувала МСЕКом останні 16 років Тетяна Крупа. Вона стала фігуранткою кримінальної справи щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби. Та нещодавно стала відомою завдяки знайденій у її квартирі готівці на більш ніж $6,2 млн.

Власне за справою щодо схем на ухилянтах у квартирі Крупи були проведені обшуки, правоохоронці знайшли готівкові кошти практично “в кожному куточку” оселі Крупи – у шафах, шухлядах, нішах.

На робочому місці очільниці МСЕК правоохоронці також знайшли гроші у розмірі $104 тис. Ці кошти Крупа отримала впродовж трьох робочих днів, 2-4 жовтня, з 30 громадян, що звертались до неї для оформлення фіктивної інвалідності. Кожний заплатив очільниці МСЕК по $3-4 тис.

“Корупційна схема працювала щоденно та масово, у порядку живої черги”, – зазначає головний редактор видання “Цензор.Нет” Юрій Бутусов. Правоохоронці також вилучили списки прізвищ “ухилянтів” та виставлених їм фіктивних діагнозів.

Згодом у соцмережах завірусились світлини чоловіка Тетяни Крупи Володимира, зроблені під час обшуку в їх квартирі. На фото Володимир Крупа лежить на широкому ліжку, обкладений пачками доларів.

Сім’я на держслужбі

Варто зазначити, що в родині Крупи на топпосаді у держустанові перебуває не лише Тетяна Крупа, а і інші її близькі родичі. Чоловік Володимир, що лежав на ліжку з доларами, раніше керував Державною аудиторською службою у Хмельницькій області. А син Олександр Крупа останні три роки очолює регіональне управління Пенсійного фонду.

Також на держслужбі перебувала невістка керівниці МСЕК Катерина, що раніше працювала у Центрально-західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції, де керувала управлінням реєстрації. До того працювала в управлінні праці та соціального захисту Хмельницької міськради.

7 жовтня Печерський райсуд Києва у закритому режимі обрав запобіжний захід Тетяні Крупі. Керівницю МСЕК відправили під варту на 60 діб (до 3 грудня) із можливістю внесення застави у більш ніж пів мільярда гривень.

Далі історія з МСЕК і Крупою витягла на світ ганебну ситуацію з прокурорами, що через Хмельницьку МСЕК  набули інвалідність, у 35-40 років окрім великих зарплат отримують величезні по міркам пересічних пенсіонерів та інвалідів пенсії.

16 жовтня Юрій Бутусов опублікував 51 прізвище прокурора Хмельниччини, що мають інвалідність. У переліку є прізвище головного прокурора області Олексія Олійника та його дружини, також його підлеглого- прокурора. За словами Юрія Бутусова, прокурори оформяли інвалідність передусім не через виплати, бо “кожен прокурор області це дуже заможна людина”, а через переваги, що надає цей статус у працевлаштуванні.

Особу з інвалідністю досить складно звільнити з посади чи перевести на інше місце служби.

Читати також:  Кирило Данильченко: Артилерійська коаліція для України

“(…)згідно з законодавством про працю інваліди мають перевагу при працевлаштуванні і при переміщенні з посади на посаду, їх значно складніше звільнити. Наявність дружини інваліда – додаткова підстава щоб не допустити переведення прокурора зі “своєї” області, де у нього усі знайомі, майно, потоки налагоджені, в якусь іншу область, не таку зручну. Тобто свідоцтва МСЕК від Тетяни Крупи захищали прокурорів та допомагали робити кар’єру у найзручніший спосіб”, – пояснює інвалідність керівників прокуратури у Хмельницькій області Юрій Бутусов.

Згодом Офіс генерального прокурору розпочав перевірку інформації щодо інвалідності всіх своїх працівників. З’ясувалося, що з загальної кількості прокурорів в Україні у 8367 осіб 493 або 5,9% є особами з інвалідністю.

В окремих областях відсоток прокурорів з інвалідністю значно вище середнього показника.

Найбільше осіб з інвалідністю серед прокурорів у Хмельницькій (28,9%) та Черкаській (27,4%) областях, де інвалідом є кожен третій та кожен четвертий прокурор.

Наприклад, інвалідом є керівниця Черкаської облпрокуратури 42-річна Катерина Шевцова, що в минулому році отримала 785 тис грн пенсійних виплат.

За результатами перевірки довелося звільнитися генеральному прокурору Андрію Костіну.

Реформувати корупційну комісію

В той же час міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, якому формально підпорядковується всі регіональні МСЕКи, звільнятися не став, мотивуючи це тим, що “заяву написати легше, ніж реформувати МСЕКи”.

Нібито зараз Міністерство охорони здоров’я під керівництвом Ляшка займається розробкою реформи системи МСЕК, що має презентувати впродовж одного місяця.

А Пенсійний фонд разом з ДБР, Нацполіцією та СБУ, за планом дій уряду щодо “протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК” мають провести швидкий аудит всіх пенсійних виплат по інвалідності прокурорам та іншим посадовцям державних органів.

На хвилі інвалідгейту з’ясувалося, що оформлювали фіктивну інвалідність не лише в прокуратурі. За інформацією голови фінансового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева, інвалідами виявились 17 керівників податкової, що оформили інвалідність після 24 лютого 2022 року. І лише один з них достав її внаслідок поранення на фронті.

Втім вже 24 жовтня ДБР показало ще одне ліжко з доларами, на цей раз на $1,2 млн, що були знайдені у посадовця Голосіївської ТЦК в місті Києві. Згодом затримали трьох військових, що за гроші знімали з обліку військовозобов’язаних в цьому районі Києва. Одночасно в НАЗК оприлюднили шокуючі дані: майже половина чоловіків, які проходили медичну комісію в Голосіївському районі, були визнані непридатними до військової служби. Окрім ліжка з доларами у співробітників Голосіївського ТЦК вилучили 11 авто преміум класу.

А у керівниці Миколаївської обласної МСЕК, яку підозрюють у корупційних схемах на ухилянтах, співробітники СБУ на днях знайшли понад $450 тис, багато різних коштовностей та російський паспорт сина, що наразі є інтерном медичного ВУЗу. На нього чиновниця оформила три незадекларовані квартири.

Чи свідчать ці випадки з затриманнями ти викриттям чиновників, що правоохоронці наразі активно взялись протидіяти мільярдним схемам на ухилянтах? Віталій Шабунін, голова правління громадської організації “Центр протидії корупції”, скептично ставиться до такої ймовірності, що такі історії як от затримання Тетяни Крупи, знищить масштабну корупцію у МСЕК.

Читати також:  У п'ятницю в Україні майже без опадів, вночі до -3-8°, вдень до +6-11°

“Хіба що ця пані сдасть того, кому вона віддавала кошти наверх і хто її кришував”, – говорить Шабунін. Можливо,  існувала вирогідність того, що Крупа заговорить і  тому запобіжний захід очільниці Хмельницької МСЕК суд обирав на закритому засіданні.

” Неможливо влаштувать таку схему без кришування зверху”, – вважає Шабунін, -” Така схема не могла бути організована в рамках однієї області. І лишатись непоміченою на національному рівні. Я думаю, ця пані виконавець, а не організатор схеми”.

Загалом скандал з МСЕКом нагадує минулорічну історію з військово-лікарськими комісіями, коли  з’ясувалось, що у Полтавській області 20% з тих, хто проходили ВЛК у 2022 році, були визнані непридатними до військової служби. За дев’ять місяців 2023 року –на Полтавщині було вже 30% непридатних серед військовозобов’язаних.

У вересні 2023-го Володимир Зеленський підписав указ, що передбачав перевірку всіх рішень всіх військово-лікарських комісій, що були ухвалені з початку повномасштабного вторгнення. Передбачалось розпочати реформування ВЛК. Зокрема очільник Мінцифри Михайло Федоров тоді заявляв, що планується процеси у ВЛК цифровізувати. Проте які були результати цих перевірок і що конкретно було реалізовано з обіцяного владою – наразі лишається невідомим.

Бізнес-активи голови МСЕК

В повідомленні ДБР про обшук у Тетяни Крупи також зазначається, що у її помешкані знайшли документи, що підтверджують відмивання незаконно зароблених грошей через різні бізнес-проєкти.

У тексті ухвали Печерського райсуду щодо арешту чиновниці зазначені солідні заощадження у закордонних банках, що не були відображені в електронній декларації за 2023 рік. Ідеться про $590 тис, які Тетяна Крупа перерахувала на рахунок польського банку Pekao. Квитанцію про фінансову операцію від 26 жовтня 2022 року знайшли сділчі ДБР під час обшуку квартири. Чоловік підозрюваної Володимир Крупа зберігав у польських банках $1,2 млн та 11,3 тис євро. І також їх не вніс до декларації дружини.

Також під час обшуку слідчі натрапили на розписку від 4 вересня, на якій стоїть підпис одного із забудовників Хмельницького. У ній сказано про продаж об’єкту нерухомості вартістю $430 тис. Це може свідчити, що сім’я голови МСЕК інвестує у будівельні проєкти.

Згідно інформації системи Youcontrol, у Тетяни Крупи та членів її родини достатньо різноплановий бізнес. Офіційно фірми сім’ї керівниці Хмельницького МСЕК працюють у сфері АПК, займаються сонячною енергетикою, будівництвом, надають в оренду нерухомість, займаються виробництвом сирів.

Основні активи сім’ї оформлені на ТОВ “Солар-інвест”, ТОВ “Ленд Капітал-2017”, ТОВ “Техногума”, ПП “Євросир”, ТОВ “СКМ Вест Груп”, Novis Food sp. z o.o (Польща).

Офіційно Тетяна Крупа є співвласницею фірми “Солар-інвест”, що займається сонячною енергетикою. Та є співвласницею ТОВ “Ленд Капітал-2017”, що володіє земельними ділянками на Хмельниччині та спеціалізується на вирощуванні зернових.

Інші активи родини записані на невістку Катерину, сина Олександра або племінника чоловіка – Андрія Бомка.

Два роки тому Олександр Крупа мав ресторанний бізнес у Відні. У 2017 році він разом з двома громадянами Австрії українського походження Тарасом Сенівим та Миколою Антонішевим зареєстрував фірму KSAN Partners GmbH, де Крупі належали 50%. У 2022 році компанію ліквідували, втім, в її найкращі часи річний оборот не перевищував 280 тис євро.

Читати також:  Співробітник розвідки США продавав Китаю секретну інформацію

У квітні 2023 року Олександр та Катерина Крупа заснували у Польщі компанію Novis Food, що спеціалізується на роздрібній торгівлі продуктами харчування та діяльності ресторанів. Молодшим партнером пари з часткою в 10% тут є Андрій Кримінський. Про нього відомо тільки те, що у 2022 році Кримінський зареєстрував ФОП у Хмельницькому, а у 2020 році подавав декларацію як кандидат на посаду провідного інспектора відділу господарського обслуговування в Пенсійному фонді в Хмельницькій області.

Проте основний бізнес родини Крупа зосереджений в Україні.

Через кілька днів після обшуків у Тетяни Крупи, її син Олександр почав виходити з фірм, на які записані активи родини. Олександр Крупа наразі є керівником Пенсійного фонду в Хмельницькій області. До цього був керівником комунального підприємства “Хмельницька обласна база спеціального медичного постачання”, ще раніше займав посаду заступника голови Хмельницької райадміністрації.

8 жовтня Олександр Крупа вийшов з власників двох компаній – ТОВ “Вест Естейт” та ТОВ “Естейт Плюс”.

На ТОВ “Вест Естейт” оформлена левова частка комерційної нерухомості родини – шість будинків у Хмельницькому та сільгоспугіддя у Хмельницькій області – 33 земельні ділянки по 2 га кожна. “Вест Естейт” 8 жовтня переписали на Петра Бицика, також мешканця Хмельницького. У Єдиному державному реєстрі декларацій від 15 жовтня з’явилось повідомлення, що Олександр Крупа отримав від Бицика за відчуження корпоративних прав та цінних паперів 2,39 млн грн (зазначений статутний капітал “Вест Естейта”). Одночасно директором “Вест Естейт” залишився Андрій Бомок, племінник Володимира Крупи. Що дає привід вважати, ця угода про продаж має формальний характер і пов’язана з увагою силовиків до сім’ї Олександра Крупи та поточним провадженням проти його матері.

На другу фірму “Естейт Плюс”, за інформацією з системи Youcontrol, записана одна будівля в Хмельницькому. Хоча, якщо переглянути історію судових тяжб фірми, ця ТОВка оперувала комерційною нерухомістю у столиці. Зокрема виступала власником торгівельних площ за адресою проспект Перемоги 136. Частка Крупи у “Естейт Плюс” 8 жовтня була переписана на Євгена Близнюка.

Проте як і у випадку з “Вест Естейт” керівник та бухгалтер фірми не змінився. Ним лишається Андрій Сластьонов. Його прізвище можна зустріти в інших бізнес-проєктах сім’ї Крупи. Як в тих, що безпосередньо записані на членів родини, так і в тих, що офіційно з ними не пов’язані. Наприклад, Сластьонов є керівником кількох будівельних кооперативів у Хмельницькому. Він очолює ОК” Житлово-будівельний кооператив “Акрополь” та ОК “Житлово-будівельний кооператив “АР-ГО”.

Раніше у матеріалі редакції ” NGL.media про статки родини Крупи зазначалося, що переоформлена Олександром Крупою фірма “Вест Естейт” наразі будує великий житловий комплекс Argo біля озера на півночі Хмельницького.

Зображення вгорі: Тетяна Крупа та її син Олександр Крупа, голова Пенсійного фонду на Хмельниччині

(Джерело).

Джерело

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший