Майбутній прем’єр Польщі Туск пообіцяв негайно розблокувати кордон з Україною

Лідер найчисельнішої коаліції в новообраному парламенті Польщі Дональд Туск, який найімовірніше очолить уряд країни, оголосив про намір врегулювати проблемні питання у відносинах з Україною.

Туск розкритикував дії чинного уряду Матеуша Моравєцького і заявив, що негайно візьметься за виправлення таких проблем як блокування вантажних перевезень на кордоні з Україною, повідомляє Голос Америки.

За словами Туска, він діятиме в інтересах польських перевізників, але домагатиметься розв’язання питань так, щоб блокада кордону була припинена.

Він також розповів журналістам, що сподівається на голосування за новий кабінет вже у вівторок 12 грудня і приведення уряду до присяги у середу, щоб наступного є дня взяти участь у саміті Європейського Союзу в Брюсселі.

Саміт ЄС 14-15 грудня має серед іншого розглядати такі ключові питання як можливість початку переговорів про членство України, а також про кількарічну програму європейської допомоги Україні на 50 мільярдів євро.

Туска також запитали, чи міг би він вплинути на прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який перед грудневим самітом ЄС обіцяє голосувати проти виділення допомоги Україні і початку переговорів про її вступ в Європейський Союз.

У відповідь польський політик зауважив, що зв’язки Віктора Орбана з Росією і російським президентом Владіміром Путіним, "органічні", а тому його можливості переконувати угорського керівника обмежені.

Як повідомлялося, чинний прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький не виступав проти блокади кордону і обіцяв вимагати від Єврокомісії відновити систему дозволів для українських автоперевізників, чого вимагають протестувальники.

Зауважимо, що Моравєцький може позбутися посади прем’єр-міністра Польщі найближчим часом. Попри перемогу його партії "Право і справедливість" на виборах, вона не зможе одноосібно сформувати коаліцію. Водночас найбільші опозиційні партії вже сформували коаліції та представили її програму. Кандидатом у прем’єри від опозиції стане Дональд Туск.

Читати також:  ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 3 березня

Нагадаємо, з 6 листопада польські перевізники почали страйк і блокують рух вантажівок через українсько-польський кордон. Зокрема, заблоковано рух вантажного транспорту у напрямку трьох найбільших пунктів пропуску "Корчова-Краківець", "Гребенне-Рава Руська", "Дорогуськ-Ягодин". Пізніше, 23 листопада, перевізники перекрили пункт пропуску "Медика – Шегині".

Протестувальтники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють з ринку. Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та покращення обслуговування на кордоні. Акція польських перевізників планувалася терміном на два місяці – до кінця року.

Переговори українських урядовців з протестувальниками результату не дали, а голова Держагентства відновлення та розвитку Мустафа Найєм наголосив, що деякі вимоги польських перевізників Україна навіть не обговорюватиме.

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший