Рада вивела САП з-під контролю Генпрокуратури, але залишила чинними антиукраїнські поправки Лозового

В ухваленому законі депутати проігнорували низку важливих вимог послів G7 та Єврокомісії.

Верховна Рада України на засіданні 8 грудня прийняла в цілому законопроєкт №10060 про незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. За відповідні зміни до законодавства проголосували 298 народних депутатів.

Попри те, що згідно з нормами закону Спеціальна антикорупційна прокуратура виведена зі структури Офісу Генерального прокурора та організована в окремий орган прокуратури, в законодавстві збережено дію скандальних «поправок Лозового», які передбачають, що будь-яку (не лише корупційну) справу можуть закрити, якщо суд визнає, що до предʼявлення підозри конкретним особам слідчі чи детективи вели розслідування довше за певний період. Згідно з рішенням правоохоронного комітету, норму скасовано лише в період до оголошення підозри, а не в цілому, як цього вимагала Єврокомісія та посли Великої сімки.

Серед іншого в законопроєкті передбачено:

  • вдосконалення процедури конкурсного відбору на адміністративні посади в САП та посади прокурорів;
  • створення окремої процедури дисциплінарних проваджень щодо прокурорів САП;
  • прописано механізм підзвітності керівництва САП, яке ґрунтується на оцінці ефективності діяльності САП.

Водночас напередодні правоохоронний комітет відхилив норму, яка буда вимогою послів G7, що надавала право керівнику САП повноваження підписувати запити щодо екстрадиції та утворювати спільні слідчі групи з правоохоронцями інших держав.

Детально про цю диверсію "слуг народу" і Офісу Президента проти українців і Держави Україна читайте у публікаціях Правоохоронний комітет Ради та Офіс Президента продовжують дурити західних партнерів УкраїниЗавтра "слуга" Іонушас планує обманути США та ЄС, скасувавши "правки Лозового" лише частково – Шабунін. Ці ж самі особи виступають проти заборои в Україні так званої УПЦ МП –  "релігійного" підрозділу ФСБ РФ. Хто у Верховній Раді за і хто проти заборони московської церкви в Україні? Список.

Читати також:  Окупанти просуваються на Часів Яр, у місті немає вцілілих будинків

Вгорі: "слуга народу" Сергій Іонушас, який своєю діяльністю системно нищить Українську Державу. Також нагадаємо: Сергій Іонушас – уродженець Російської Федерації (1079р.), який скриває інформацію про своїх батьків і своє походження, до обрання депутатом керував юридичною фірмою «Гелон» – ця компанія представляє інтереси студії Квартал 95.

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший