Закон про створення Національного військового меморіального кладовища ухвалила Рада

Верховна Рада України ухвалила закон щодо забезпечення створення та експлуатації Національного військового меморіального кладовища.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Телеграмі.

Йдеться про закон №10289, який було підтримано 303 голосами народних депутатів.

За словами Шмигаля, закон дозволить у прискореному режимі завершити необхідні роботи, зокрема, будуть вирішені питання щодо земельної ділянки, містобудівних умов та оцінки впливу на довкілля.

«Тепер перед відповідальними відомствами стоїть завдання відкрити першу чергу Національного військового меморіального кладовища вже в першій половині 2024 року», – підкреслив він.

Законом також передбачена можливість перепоховання на Національному військовому меморіальному кладовищі Героїв України, яких, починаючи з 2014 року нагороджено орденом «Золота Зірка» та перепоховання видатних борців за незалежність України у ХХ столітті за рішенням та у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Очікується, що ухвалення закону сприятиме організації увічнення та вшанування пам’яті загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Передбачається, що реалізація закону матиме позитивний вплив на інтереси захисників та захисниць України, сімей захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, сприятиме консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості.

Источник

Читати також:  НАБУ і САП завершили розслідування справ нардепа Горвата

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший