Мінсоцполітики в часи Лазебної розподілили сотні мільйонів гумдопомоги сумнівним фондам, — ЗМІ

Гроші відкритого на початку березня 2022 року Міністерством соціальної політики, яке тоді очолювала Марина Лазебна, гуманітарного рахунку для допомоги українцям, які через війну втратили власну домівку та засоби для існування, були передані сумнівним фондам.

Про це йдеться у розслідуванні  "Слідства.Інфо". Журналісти якого проаналізували п’ять організацій, які, згідно з матеріалами офіційного слідства, що опинилися у розпорядженні "Слідства.Інфо" на умовах анонімності, отримали майже 164 мільйони гривень від Міністерства соціальної політики.

Під час розслідування журналісти помітили, що не пов’язані між собою спілки та фонди переказували гроші одним і тим же компаніям, серед яких – жодного відомого підприємця, що міг би постачати продукцію у великих об’ємах. До того ж, гуманітарну допомогу вдалося отримати не всім адресатам.

 Зазначається, за перші місяці повномасштабної війни на гуманітарний спецрахунок надійшло понад 625 мільйонів гривень. Це гроші як від українців, так і з-за кордону. Їх мали витратити на потреби вимушено переміщених людей, – закупівлю їжі, засобів гігієни, медикаментів тощо.

У березні 2022- го Мінсоц створює Комісію з питань розподілу коштів для надання допомоги в умовах воєнного стану, яка мала розподілити 625 мільйонів гривень та контролювати їх витрату. Спочатку Комісію очолює один заступник тодішньої міністерки – Марини Лазебної – Борис Лебедцов, а згодом інший – Євген Котик.

Далі Комісія отримує прохання про надання допомоги від, наприклад, міської ради — але не напряму, а через різні фонди та спілки. Серед них п’ять організацій, які отримали від Мінсоцу майже 164 мільйони гривень. Йдеться про благодійні фонди "Владиславій" (попередня назва "Добра-Справа") та "Воля та гідність" (попередня назва "Кіри Денисівни"), громадську спілку "Національна асоціація паливного рітейлу", всеукраїнське громадське об’єднання "Інститут сестринської справи України" та громадське об’єднання "Закарпатське військово-патріотичне об’єднання "Карпатська Січ".

Читати також:  Юрій Касьянов: Революція дронів

 Детально далі:

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший