МЗС: Україна отримала 300 тисяч з обіцяного ЄС мільйона снарядів

Союз пообіцяв надати Україні мільйон снарядів до березня 2024 року.

Європейський Союз передав Україні близько 300 тисяч з обіцяного мільйона снарядів. Про це заявив у середу, 29 листопада, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє Reuters.

Виступаючи перед журналістами в кулуарах засідання Ради Україна-НАТО, Кулеба закликав до більшої взаємодії оборонних галузей України та Альянсу, щоб забезпечити Києву постачання зброї, необхідне для перемоги над Росією.

"Нам потрібно створити спільний євроатлантичний простір оборонної промисловості", – сказав Кулеба, додавши, що це передбачатиме безпеку як для України, так і для самих країн НАТО.

 

Протягом останніх кількох місяців Київ також докладає зусиль для залучення провідних світових виробників озброєнь до роботи в Україні, намагаючись диверсифікувати залежність від зброї та боєприпасів, що надаються союзниками.

Кулеба відкинув твердження про те, що війна зайшла в глухий кут.

Він також розповів, що у вівторок, 28 листопада, провів "продуктивну" зустріч з міністром закордонних справ Словаччини Юраєм Бланаром.

Новий прем’єр Словаччини Роберт Фіцо пообіцяв припинити військову допомогу Україні, хоча пізніше уточнив, що не блокуватиме закупівлі зброї у приватних компаній.

"Він підтвердив, що центр технічного обслуговування української важкої техніки продовжить функціонувати у Словаччині. Контракти між українськими та словацькими компаніями, які виробляють озброєння, будуть продовжені", – заявив Кулеба.

Навесні 2023 року у Брюсселі оголосили про план надати Україні мільйон артилерійських боєприпасів до кінця березня 2024 року. ЗМІ писали, що Союз може не встигнути виконати свою обіцянку до встановленого терміну. Надання Україні боєприпасів стає все більш нагальним через те, що Росія змогла наростити власне виробництво. Крім того, РФ отримує боєприпаси від КНДР. Повідомлялося, що Пхеньян відправив Росії понад мільйон снарядів.

Источник

Читати також:  У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший