На Дніпропетровщині затримали “смотрящих”: ця ОЗУ нищить Україну з 2008 року (ВІДЕО, ФОТО)

У Дніпропетровській області затримали двох "смотрящих" та учасників злочинної організації.

Про це повідомляють Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції, прокуратура Дніпропетровщини.

Зазначається, що правоохоронці понад рік встановлювали учасників злочинної організації, щоб покроково відтворити обставини їхньої діяльності.

За даними слідства, злочинна організація була створена у 2008 році. До її складу увійшли представники органів місцевої влади, представники комерційної структури та злочинного світу — так звані "смотрящі" за областю (за даними джерел УП – "Сводік" і "Мазепа" –ред.).

Свого часу один із них дуже переймався через ухвалення Верховною Радою закону щодо "ворів у законі", оскільки цей нормативний акт встановив відповідальність за скоєння злочину особою у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, зазначають поліцейські.

Щоб заволодіти землями водного фонду, розміщених на острові озера, фігуранти розробили злочинний план. За вказівкою на той час голови РДА 70 гектарів землі поділили на земельні ділянки по 2 гектари та в подальшому незаконно передали у приватну власність, видавши відповідні державні акти. Власниками земель стали учасники оборудки, члени їхніх сімей, близькі родичі, а також підлеглі працівники комерційної структури.

З метою приховування незаконного походження землі планували змінити її цільове призначення та збудувати котеджне містечко закритого типу, навіть розробили генеральний план забудови.

Згідно з офіційними даними Фонду державного майна України вартість 70 га захоплених земель становить понад мільярд гривень.

17 листопада поліцейські та прокурори затримали учасників злочинної організації. Окрім того, правоохоронці провели 30 санкціонованих обшуків на території Дніпропетровської області. Вилучили понад 200 тис. доларів США, 80 тис. євро, земельну документацію, зброю, автомобілі, "чорнові" записи тощо.

На підставі зібраних доказів двом "смотрящим", ексголові РДА та трьом співзасновникам товариства повідомили про підозру. Залежно від ролі в злочинній організації їхні дії кваліфіковані:

  • – ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем),
  • – ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом),
  • – ч. 1 та 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) Кримінального кодексу України.
Читати також:  Детальный обзор SSD M.2 объемом 1 ТБ в маркетплейсе АЛЛО

Наразі до суду скеровано клопотання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів – тримання під вартою без визначення розміру застави, зазначають у прокуратурі.

За скоєне фігурантам може загрожувати від 5-ти до 12-ти років ув’язнення з конфіскацією майна.

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший