Президент не зможе одноосібно вивести США з НАТО − тепер закон

Конгрес США заборонив будь-якому президенту виводити Сполучені Штати з НАТО без схвалення Сенату або Палати представників.

Про це повідомляє The Hill.

Повідомляється, що цей захід, ініційований сенаторами від демократів та республіканців, відповідно, Тімом Кейном та Марко Рубіо, включили до щорічного Акту про асигнування на національну оборону, який Конгрес ухвалив 14 грудня. Очікується, що його підпише президент Джо Байден.

Видання наголошує, що це положення підкреслює прихильність Конгресу до НАТО, який критикував колишній президент США Дональд Трамп під час його перебування на посаді.

Пряма мова Кейна: "НАТО залишається сильним у відповідь на війну (президента РФ Володимира) Путіна в Україні та виклики, що зростають в усьому світі".

За його словами, закон підтверджує підтримку США Альянсу, який має фундаментальне значення для американської національної безпеки, а також посилає потужний сигнал авторитарним режимам у всьому світі, що вільний світ залишається єдиним.

"Ми повинні гарантувати, що захищаємо наші національні інтереси та безпеку наших демократичних союзників".

Трамп, який є лідером підтримки в президентських перегонах за номінацію від Республіканської партії, озвучував неоднозначні заяви щодо НАТО, через що його критики побоювалися, що він може відмовитися від зобов’язань Вашингтона щодо угоди про взаємну оборону Альянсу або повністю виведе з нього США.

Водночас, прихильники експрезидента стверджують, що його жорсткі заяви та критика Альянсу надихнули країни-члени виконати свої зобов’язання щодо досягнення 2% оборонних витрат, полегшивши тягар для Сполучених Штатів.

Раніше Конгрес США остаточно схвалив рекордний оборонний бюджет, який передбачає рекордні 886 мільярдів видатків на ці потреби у 2024-му фіскальному році, який передбачає виділення 300 мільйонів доларів для України.

Конгрес США досі не схвалив запит Байдена на додаткове фінансування для допомоги Україні через спротив частини республіканців. А спікер відмовився продовжити роботу Палати представників Конгресу США наступного тижня, що означає неможливість ухвалення цього проєкту до Різдва.

Читати також:  У середу в Україні сухо тільки на сході; сніг, дощ, ожеледиця

Вгорі: Президент США Дональд Трамп. Фото з відкритих джерел

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший