Орбан “заблокував” €50 млрд Євросоюзу для України, але це пусте

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокував ухвалення бюджетного рішення ЄС, яке включало б середньострокову програму допомоги Україні.

Про це заявив президент Європейської ради Шарль Мішель по завершенню переговорів лідерів ЄС, які тривали до глибокої ночі, якого цитує "Європейська правда".

Мішель підкреслив, що тематикою дискусії було не лише фінансування України. Лідерам ЄС запропонували для ухвалення "мегапакет", у який увійшло фінансування підтримки України, видатки на міграційні програми, фінансування Фонду солідарності ЄС та оборони.

"Лише одна держава не змогла погодитися на це рішення… Решта 26 лідерів погодилися на цей "мегапакет", включаючи одну Швецію, прем’єр якої за внутрішніми процедурами має обговорити це рішення з парламентом, але, як я розраховую, після цього приєднається до інших" – сказав Орбан.

Президент ЄвроРади у відповідь на запитання ЄвроПравди підтвердив припущення, що 27-м лідером, який не дав згоди, є прем’єр Угорщини Орбан. "Я так розумію, ви дуже добре поінформовані про те, в чому полягала наша дискусія", – напівжартома прокоментував він.

Нагадаємо: раніше Орбан обіцяв заблокувати також початок переговорів про вступ України до ЄС, але згодом дозволив ухвалити це рішення; у голосуванні щодо фінансових питань цього не сталося.

Мішель впевнений у фінансуванні України попри угорське вето: є інструменти

Президент Європейської ради Шарль Мішель закликає Україну бачити позитивний сигнал у голосуванні щодо бюджетної підтримки попри те, що угорський лідер Віктор Орбан заблокував її ухвалення в ніч на п’ятницю.

Про це, як повідомляє кореспондент Європейської правди, Мішель заявив у коментарі після завершення зустрічі лідерів ЄС, яка тривала до глибокої ночі.

Президент ЄвроРади стверджує, що ставив за мету зібрати голоси усіх 27 членів ЄС. "Ми все ще здатні мати одностайні рішення. Це завжди складно. Але зараз ми вже побудували майже одностайність, всі крім одного голосу", – заявив він. Як повідомляла ЄвроПравда, через відмову Орбана підтримати фінансовий "мегапакет" рішення відклали до січня, коли заради цього збереться позачерговий саміт ЄС.

Читати також:  Імітація служби: секс-вечірку у Києві розслідувала група з 15 слідчих, а 14 прокурорів готували обвинувальний акт. Це ж не Авдіївку боронити

Утім, Шарль Мішель впевнений, що Україна все одно отримає гроші.

"У нас є інструменти для того, щоби гарантувати, що Україна може розраховувати на нашу підтримку, є сильна політична воля 26 лідерів ухвалити цей "мегапакет". І це – сигнал, який ми хочемо надіслати Україні", – заявив він.

Мішель відмовився уточнювати, чи піде ЄС на ухвалення рішення в обхід вето Орбана (у фінансових питаннях країни ЄС мають таку можливість), але наголосив, що ЄС виконає фінансові зобов’язання щодо допомоги Україні. "У нас є різні інструменти, щоби забезпечити, що ми виконаємо свою політичну обіцянку", – сказав політик.

ВГОРІ: ОЧЕВИДНИЙ АГЕНТ ФСБ РФ ВІКТОР ОРБАН, ФОТО: GETTY IMAGES

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший