Про що говорили Байден і Сі – огляд Associated Press

Це була зустріч, яку готували протягом року. Президенти США і Китаю Джо Байден і Сі Цзіньпін зустрілися в середу неподалік від Сан-Франциско. Минув майже рік після їхньої останньої зустрічі в Індонезії на Балі, в рамках саміту G20 – йдеться в огляді Associated Press.

Окрім офіційної двосторонньої зустрічі, Байден і Сі пообідали з головними радниками та прогулялися зеленою територією розкішного маєтку, де відбулося дійство.

Поки немає інформації про те, чи повернуться китайські панди до зоопарку Вашингтона. Але Байден сказав, що зустріч включала «одні з найбільш конструктивних і продуктивних дискусій, які ми мали» і призведе до посилення діалогу між двома лідерами.

Крок до дипломатії між Вашингтоном і Пекіном

Байден сказав, що вони «залишатимуть канали зв’язку відкритими», а Сі готовий слухати — це не дрібниця у світі високоризикованої дипломатії між Вашингтоном і Пекіном. Байден залишив зустріч із зобов’язаннями щодо ключових питань.

Як ми вже зазначали, Сі погодився допомогти приборкати виробництво фентанілу, який є смертельно небезпечним компонентом наркотиків, що продаються в США та досягли згоди щодо відновлення зв’язку між військовими.

«Це врятує життя, і я високо оцінив прихильність президента Сі цьому питанню», — сказав Байден  щодо наркотиків на прес-конференції після зустрічі.

"Утримуватись від військової підтримки Росії"

Пекін давно прагне, щоб Вашингтон ставився до нього як до рівного, і Байден намагався використати ці амбіції разом із Сі, щоб спробувати розв’язати ситуацію з  двома руйнівними війнами.

Під час  закритої зустрічі Байден закликав Сі використати свій вплив, щоб спробувати заспокоїти глобальну напруженість, зокрема, щоб спробувати тиснути на Іран, щоб той не розширював конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС.

Американський чиновник сказав, що Байден більшу частину часу  говорив на цю тему, і що Сі переважно слухав, і що ще занадто рано говорити, який сигнал Китай надіслав Тегерану і як його сприйняли.

Читати також:  ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 14 травня

Байден також тиснув на Сі, щоб той "продовжував утримуватись від військової підтримки вторгнення Росії в Україну".

Попередження щодо Тайваню 

Нагадаємо, Байден і Сі провели «розважливу» та «непалку» дискусію щодо Тайваню — найбільш делікатної теми у відносинах із найбільшим потенціалом переростання у ширший конфлікт. Байден сказав, що він підтвердив політику Сполучених Штатів «Єдиного Китаю» та їхню віру в те, що будь-яке вирішення має бути мирним.

Економічні виклики

Сі прибув до Сан-Франциско в період економічних проблем у Китаї, де старіння населення та зростаючий борг перешкоджають відновленню після пандемії COVID-19.

Згідно з описом зустрічі в Пекіні, Сі тиснув на Байдена, щоб той скасував санкції та змінив політику експортного контролю для деякого обладнання.

«Гальмування технологічного прогресу Китаю — це не що інше, як спроба стримати високоякісний розвиток Китаю та позбавити китайський народ його права на розвиток», — йдеться в заяві китайської сторони. «Розвиток і зростання Китаю, керовані його логікою, не будуть зупинені зовнішніми силами».

Немає жодних ознак того, що Байден погодиться на такі кроки. Але навіть сама зустріч може заспокоїти напруженість в Китаї, де є ознаки скорочення іноземних інвестицій.

Давня історія зустрічей Байдена й Сі

Байден і Сі повертаються  думками в минуле, і Байден часто повторює історію їхніх зустрічей, коли вони обидва були віце-президентами. Але в середу настала черга Сі згадати про їхні попередні зустрічі під час коротких публічних зауважень, хоча він уникав прикрас, які Байден зазвичай додає до своїх розповідей. 

"Це було 12 років тому", – сказав Сі. – «Я все ще дуже добре пам’ятаю нашу взаємодію, і це завжди змушує мене багато думати».

Байден також підкреслив тривалість їхніх стосунків і цінність їхньої взаємодії.

Читати також:  Глава Пентагону Ллойд Остін прибув в Україну

Двосторонні зустрічі не завжди сприяють особистому контакту, і Байден і Сі сиділи з радниками по різні боки довгого столу. Однак високопоставлений чиновник адміністрації сказав, що вони говорили про своїх дружин, і Байден привітав дружину Сі з днем ​​народження.

"Чиновник, який побажав залишитися анонімним, сказав, що Сі був збентежений, і він зізнався, що забув про майбутній день народження своєї дружини, тому що він дуже багато працював", – завершують в Associated Press.

Фото: EPA-EFE/XINHUA /LI XUEREN CHINA OUT

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший