Проєкт журналістських розслідувань Bihus.Info направив до СБУ запит щодо подання на нагородження орденом Данила Галицького керівника департаменту захисту національної державності Романа Семенченка, якого згодом було звільнено після розголосу стеження за журналістами, та працівника СБУ Ігоря Кравченка, причетного до стеження. У СБУ заперечили наявність у них такого ордена.
Про це йдеться у сюжеті Bihus.Info.
Як зазначається в сюжеті, за інформацією колег, у січні після проведення операції зі стеження за співробітниками Bihus.Info, але до того, як інформація про цю операцію набула розголосу, тодішнього керівника департаменту захисту національної державності Романа Семенченка і співробітника СБУ Ігоря Кравченка подали на нагородження орденом Данила Галицького.
У сюжеті йдеться, що Bihus.Info подав запит щодо цієї інформації, однак не має підстав сумніватися в її правдивості.
Орден Данила Галицького присвоюється указом президента за "значний особистий внесок у розбудову України, сумлінне та бездоганне служіння українському народові".
Bihus.Info також повідомляє, що після публікації розслідування щодо причетності СБУ до стеження за журналістами співробітникам спецслужби заборонили використовувати брендовий одяг, дорогі годинники й елітні автомобілі. Відповідна розсилка, за даними проєкту, з’явилася у внутрішніх чатах СБУ і дійшла до журналістів.
"До уваги керівників! Прошу виключити використання оперативним складом під час службової діяльності (в робочий час) брендового одягу, дорогих годинників, елітних авто, тощо. Виключно тактичний одяг! Виконання вказівки під особисту відповідальність керівників підрозділів… Передайте особовому складу про недопущення наразі ходити в брендовому одязі, їздити на дорогих авто і т.д. (в тому числі і особливо в вихідні дні), оскільки Бігуси активно працюватимуть. Без жодних виключень! Тактична форма і т.д.", – цитує проєкт повідомлення з внутрішніх чатів спецслужби.
У сюжеті Bihus.Info також йдеться про те, що після публікації розслідування "журналісти різних редакцій почали активно повідомляти в соцмережах, що також вже знайомі з Ігорем (Кравченком – ред.)".
"Деякі – тому що він витягував їх на зустріч, деякі – тому що він приходив до них у редакцію. Згадали і те, що, за словами Ігоря, йому доручили займатися всіма журналістами", – заявили розслідувачі.
Після публікації новини пресслужба СБУ у коментарі УП заперечила наявність нагороди у Семенченка і Кравченка.
"Інформуємо про відсутність державної нагороди "Орден Данила Галицького" у колишнього керівника ДЗНД СБУ Романа Семенченка та Ігоря Кравченка", – заявили в СБУ.
Стеження за журналістами Bihus.info
16 січня в мережі з’явилося відео, на якому співробітники Bihus.Info нібито вживають наркотики на новорічному корпоративі. Засновник проєкту Денис Бігус зазначив, що на відео – частина команди, а саме оператори. Журналісти, за його словами, наркотики не вживали.
"Команда усвідомлює всю жесть ситуації. Звісно, прослуховування і спостереження були незаконними, а цілі тих, хто записував, зрозумілі. Та це не є виправданням тому, що ми побачили на відео – а саме вживанню заборонених речовин кількома нашими колегами", – зазначили в команді.
Згодом Бігус заявив, що за членами команди Bihus.Info стежили близько року. А новорічний корпоратив став частиною операції силовиків.
СБУ розпочала провадження за фактом незаконного прослуховування та відеозйомки. А також вилучила диски із записами камер.
Нещодавно журналісти Bihus.Info звернулися із проханням допомогти ідентифікувати осіб, які, ймовірно, причетні до стеження за командою розслідувачів. Також повідомлялося, що Bihus.Info ідентифікували офіцерів СБУ, які незаконно стежили за журналістами: вони з Департаменту захисту національної державності.
Згодом Рада викликала голову СБУ Малюка для доповіді.
Стало відомо, що досудове розслідування у справі про стеження за Bihus.infо здійснюватиме ДБР. Після цього ще одну справу про стеження за співробітниками Bihus.Info передали до ДБР.
Вгорі: у цьому чоловікові редакція ідентифікувала Кравченка Ігоря Борисовича, співробітника СБУ. Серед телефонних тегів його постійного номеру також є чимало позначок ДЗНД і “М”, що вказує на управління у складі Департаменту захисту національної державності
+ Поки нема коментарів
Додати перший