СБУ обшукує Почаївську лавру (ОНОВЛЕНО)

Сьогодні вранці співробітники СБУ прийшли з обшуками до Почаївської Успенської лаври (МП).

Про це повідомили джерела серед правоохоронців. Попередня причина візиту – поширення російської ідеології представниками лаври. Клірики УПЦ МП ставили під сумнів існування України як суверенної держави окремо від РФ.

Служба безпеки проводить слідчі дії на території Почаївської Успенської лаври УПЦ (МП) за фактом причетності керівництва Лаври до розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

"За даними слідства, представники Почаївської лаври оприлюднили на сайті монастиря публікацію, в якій ображали національну честь та гідність іудеїв, а також розпалювали релігійну ворожнечу до представників усіх церков, окрім УПЦ. Крім того, у цьому дописі клірики УПЦ (МП) поставили під сумнів існування України як суверенної держави окремо від росії", – йдеться в повідомленні.

Експертиза підтвердила наявність у тексті інтернет-публікації висловлювань, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу та ненависть.

Наразі триває розслідування в рамках кримінального провадження за  ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).Почаївська лавра розташована в Тернопільській області. Це найбільша православна святиня Волині. Оренда лаври московським патріархатом діє до 2052 року, але цьогоріч міністерство культури створило комісію для перевірки використання об’єктів лаври. Також Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує парламенту ухвалити проєкт постанови (9179) про звернення до Кабміну із пропозицією розірвати з УПЦ МП договір оренди комплексів споруд Почаївської лаври. У комітеті зазначили, що МП отримав державне майно в безкоштовне користування і туди не допускали міністерські перевірки та громадський контроль.

Почаївську лавру передали в оренду УПЦ МП у 2003 році. До комплексу Почаївської лаври входить 18 споруд, шість із них перебувають на балансі Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. У лютому 2023 голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко повідомив про перше засідання робочої групи, яка вивчає правомірність використання комплексу Почаївської Свято-Успенської лаври УПЦ МП.

Читати також:  Теща президента "Енергоатома" Котіна під час війни придбала будинок за 7 млн

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший