Шольц повідомив про виділення €8 млрд допомоги Україні у 2024 році

Німеччина заклала до бюджету на 2024 рік €8 млрд для постачання зброї та фінансової допомоги Україні. Ще понад €6 млн буде направлено на допомогу українським біженцям, які перебувають у Німеччині. Про це повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц.

"Якщо ситуація зміниться, наприклад, через погіршення ситуації на фронті, тому що інші прихильники скорочують свою допомогу Україні або загроза для Німеччини та Європи продовжує зростати, нам доведеться реагувати на це", – зазначив Шольц на прес-конференції з міністром економіки. Робертом Хабеком та головою міністерства фінансів Крістіаном Лінднером (цитата з Tagesschau).

Олаф Шольц наголосив, що Німеччина продовжує надавати Україні фінансову та військову підтримку безпосередньо, без урахування внесків до Європейського фонду миру. Однак, за його словами, щоб запобігти можливим ризикам для економіки ФРН, у Бундестазі розглянуть питання про ліміт коштів, що виділяються.

Спочатку Німеччина виділила €4 млрд для постачання озброєння Україні 2024 року. Проте, як повідомляв Bild, майже всі кошти були «зарезервовані» під обіцяні постачання. Міноборона ФРН залишила €120 млн на нові пакети військової допомоги, тому глава відомства Борис Пісторіус просив виділити додаткові кошти, писав Bild.

З початку російської військової операції Німеччина направила Україні військову допомогу більш ніж на 4,2 млрд. євро. У сукупності обсяг допомоги, включаючи військову, гуманітарну та фінансову, становив близько 24 млрд. євро. до Європейського фонду світу, за допомогою якого забезпечуються постачання ЗСУ. Влада ФРН наполягала, що розмір їхнього внеску не враховує «мільярди доларів військової допомоги», які Німеччина вже направила Україні.

Фото: Marcus Brandt / Globallookpress.com

Источник

Читати також:  В США, попри наближення свят, законодавці все ще не домовились про допомогу Україні

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший