Сьогодні – Хрещення Господнє

Дванадесяте свято Хрещення Господа нашого Ісуса Христа або Богоявлення – одне з найважливіших та урочистих свят Православної Церкви. Про подію, яка передувала встановленню цього свята, ми дізнаємося зі Священного Писання: усі чотири євангелисти оповідають про Хрещення Спасителя від Іоана Предтечі у водах річки Йордан. Але найдокладніше про це сказано в Євангелії від Матфея: під час святкової Божественної літургії чуємо саме ці євангельські рядки.

Про це розповіли в ПЦУ.

Святкування на честь події Хрещення Господнього було встановлене Церквою рано, вже в перші часи християнства. Але у перші століття у частині місцевих Церков воно було спільним зі спогадом Різдва Христового, а виокремилося у самостійне для більшості Церков приблизно з другої половини IV століття. Відтак, богослужіння на Хрещення Господнє схоже з богослужінням на свято Різдва Христового. В день свята служиться літургія за чином святителя Іоана Золотоустого. Після заамвонної молитви – велике освячення води.

Свято Богоявлення має 4 дні передсвята та 8 днів післясвята: 14 січня – віддання свята Богоявлення.

Деякі отці Церкви свято Богоявлення називають ще й Просвіченням (грец. Φώτως), бо Господь, коли Хрестився, як Світло увійшов у світ, просвітлюючи його та відкриваючи всім нам двері до вічного блаженного життя. Образ Світла також часто зустрічається і в піснеспівах свята: «Явився Ти у світ, який сотворив, щоб просвітити тих, що сидять у пітьмі, Людинолюбче, слава Тобі».

Источник

Читати також:  Олена Білозерська: Про обов’язкову військову службу для жінок

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший